Valsts valodas centrs vērsīsies tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu

1 komentārs
Valsts valodas centrs vērsīsies tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu
Rihards Eigims (Foto: Lauris Aizupietis/f64)

Tuvāko mēnešu laikā tiesā tiks skatīta lieta par Daugavpils domes priekšsēdētāja valsts valodas prasmi. Valsts valodas centrs (VVC) pārbaudē bija konstatējis, ka Riharda Eigima valsts valodas prasmes neatbilst augstākā līmeņa otrajai pakāpei, kā to pieprasa Ministru kabineta noteikumi.

Eigimam tika dots pusgads valodas prasmju uzlabošanai, taču atkārtotā pārbaudē secināts, ka progresa nav. Centra pārstāvji plānoja sniegt prasību tiesā par Eigima deputāta pilnvaru anulēšanu, taču Eigims tiesā apstrīdējis centra pieņemto lēmumu, jo uzskata, ka valsts valodā runā pietiekami labi.

Viesturs Razumovskis
VVC pārstāvis

Normatīvie akti nosaka kritērijus, kādā līmenī jālieto valsts valoda, un, ja tiek konstatēts, ka vārdu krājums mazs, galotnēs kļūdas, ir kritēriji un līdz ar to pašnovērtējums var būt subjektīvs un pozitīvs – es lietoju valsts valodu, un es to spēju, bet pastāv arī formālie kritēriji, un tie tiek pārbaudīti valodas lietojuma laikā.

Tiesa jautājumu par Valsts valodas centra konstatēto Daugavpils domes priekšsēdētāja valsts valodas prasmi skatīs rudenī. Pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par Eigima valsts valodas prasmi, VVC izlems, vai tiesā pieprasīt viņa mandāta anulēšanu.

1 komentārs