Valsts svētkos sāks izrādīt filmu “Astoņas zvaigznes”

0 Komentāru

Valsts svētkos visā Latvijā sāks izrādīt jaunu simtgades filmu – režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Astoņas zvaigznes”.

Filmas režisors ceturtdien, 16. novembrī, atzina, ka kinolente ir par vienu no latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtākajām un traģiskākajām parādībām – astoņiem latviešu strēlnieku pulkiem.

Izprotot, kā rīkojušies latvieši pirms 50 vai 100 gadiem, varētu rast atbildi uz jautājumu, kā rīkoties šodienas sarežģītajos apstākļos, tā uzskata Askolds Saulītis. Iepriekš filmas par latviešu strēlniekiem tikušas veidotas no cita skatu punkta.

Askolds Saulītis
režisors

Filma nav grāmata, galveno mēs esam pateikuši, akcents ir uz latviešu tautas likteņiem šajā sarežģītajā procesā, kas saistās ar 1914.-1920. gadu.

Filma “Astoņas zvaigznes” ir trešā Latvijas simtgades filma no kopumā 16 filmām. Līdz šim pirmizrādi piedzīvojušas filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” un dokumentālā filma “Ievainotais jātnieks”. Filmas “Astoņas zvaigznes” pirmizrāde vairāk nekā 50 vietās visā Latvijā notiks 18. novembrī.

0 Komentāru