Komentāri

Valsts svētkos publiskots filmas Dvēseļu putenis pirmais videomateriāls, kas dod ieskatu latviešu tautai nozīmīgā Aleksandra Grīna romāna ekranizācijā. Iespaidīgajos kadros redzama jauna puiša pirmā pieredze karā.

Filmas režisors Dzintars Dreibergs atklāja, ka filmas uzņemšana vēl nav sākusies. Pirmais vizuālais materiāls veidots, lai sniegtu priekšstatu par filmas ieceri un palīdzētu vērienīgajam vēstures projektam piesaistīt partnerus un investīcijas.

Šie iespaidīgie kadri ir filmēti pavasarī – Ādažu poligonā. Režisora Dzintara Dreiberga un operatora Valda Celmiņa vadībā filmēšanā iesaistīta liela komanda – jaunsargi, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, aktieri un specefektu speciālisti.

Rezultātā tapušais pusotru minūti garais reklāmas video pagaidām ir vienīgais uzfilmētais materiāls.

Režisors stāsta, ka Brāļu kapi ir vieta, kur smelties iedvesmu filmai. Šeit atdusas tie drosminieki, kuri atdeva dzīvības par savu sapni – Latvijas valsti.

Viņš iecerējis, ka filma Dvēseļu putenis, kas taps pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem, attēlos galvenā varoņa pieredzi Pirmajā pasaules karā aizvedot līdz apziņai par neatkarīgas valsts ideju.

Pirmais vizuālais materiāls veidots, lai sniegtu priekšstatu par filmas ieceri un palīdzētu vērienīgajam vēstures projektam piesaistīt partnerus un investīcijas. Pagaidām naudas filmas uzņemšanai nav. Režisors cer, ka izdosies saņemt līdzekļus no valsts budžeta.

Saeimā jau ilgstoši notiek karstas debates jautājumā par valsts naudas piešķiršanu filmas uzņemšanai. Režisors cer, ka valsts naudu piešķirs un Dvēseļu puteņa pirmizrāde notiks Latvijas simtgadē.

Lasi vēl