Valsts robežsardze izrāda savus jaunos helikopterus un patruļkuterus

1 komentārs

Rīgas pasažieru ostā šodien, 20. decembrī, notika Valsts robežsardzes (VRS) jauno helikopteru un patruļkuteru pieņemšanas ceremonija.

Pasākuma laikā tika demonstrēti divi jau vairākus gadus dienesta rīcībā esošie divdzinēju helikopteri “Agusta 109E Power”, kā arī divi jaunie viendzinēja vieglās klases helikopteri “AW 119 Kx”.

Tāpat demonstrēja trīs piekrastes patruļkuterus, kurus iegādāja atbilstoši iekšējās drošības fonda projektam.

Pasākumā notika patruļkuteru karogu iesvētīšanas ceremonija, savukārt helikopteriem piešķirti simboliski vārdi “Vidzeme”, “Zemgale”, “Kurzeme” un “Latgale”.

Pasākumā piedalījās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastiano Fulci, iekšlietu dienestu un sadarbības iestāžu vadītāji, kā arī jauniegādātās tehnikas piegādātāji “Leonardo – Societá per azoni” un pilnsabiedrības “Alunaut Marine” pārstāvji.

Jau ziņots, ka 2017. gada decembrī VRS noslēdza līgumu ar Itālijas kompāniju “Leonardo S.p.a.”, kas paredz Valsts robežsardzē nodrošināt helikopteru parka atjaunošanu, aizstājot divus “Agusta Bell 206B” helikopterus, kuri ražoti 1974. un 1980. gadā, ar diviem viendzinēja vieglās klases helikopteriem.

Jaunie robežsardzes helikopteri ir sertificēti lidojumiem jebkurā diennakts laikā. Paredzētais aprīkojums ļaus izmantot helikopterus meklēšanas, glābšanas, personāla transportēšanas un ugunsdzēsības operācijās, proti, tie spēs nodrošināt ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu izlūkošanu no gaisa, ka arī nelielu ugunsgrēka platību dzēšanu, izmantojot robežsardzes rīcībā jau esošo aprīkojumu. Ar šiem lidaparātiem varēs veikt arī cietušo personu evakuāciju.

Jaunie helikopteri izmaksājuši 10 498 317 eiro. Savukārt kuteri iegādāti atbilstoši Iekšējās drošības fondam un izmaksājuši 1 958 214 eiro, no kuriem Latvijas finansējums bija 489 554 eiro.

Transportlīdzekļu iegādes izmaksās ietilpst arī aprīkojums un apmācība.

Tāpat ziņots, ka arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem plānots iegādāties četrus helikopterus “Black Hawk”. Pērn septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV. ASV līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

1 komentārs