Valsts prezidentu piedāvā vēlēt atklāti

1 komentārs

Saeimā iesniegti platformā “Manabalss.lv” savāktie vairāk nekā 11 tūkstoši parakstu iniciatīvai par iespēju Valsts prezidentu vēlēt atklāti. Iesniegumu sagatavojusi sabiedrība par atklātību “Delna”. Iniciatīvai nepieciešamie vismaz 10 tūkstoši balsu tika savākti vairāku gadu laikā.

Šobrīd Satversme nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē Saeimas deputāti aizklāti, un kandidātam jāiegūst vismaz 51 balss. “Delna” rosina šo procesu padarīt atklātu. No valsts augstākajām amatpersonām prezidenta amats šobrīd palicis vienīgais, ko ievēl aizklāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Delnas” iniciatīvu atbalsta arī bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš Saeimai nosūtījis vēstuli, aicinot Satversmes grozījumus atbalstīt.

Tikmēr Saeimas darba grupa Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai izskata arī citus variantus. Viens paredz, ka Valsts prezidentu ievēl tauta, savukārt otrs paredzētu, ka valsts augstāko amatpersonu ievēlētu elektoru kolēģija, kuras sastāvā būtu Saeimas deputāti un pašvaldību pārstāvji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl