Valsts prezidents uzskata, ka Latvijai ir jāpievienojas Stambulas konvencijai

Komentāri

Valsts prezidents uzskata, ka Latvijai ir jāpievienojas Stambulas konvencijai. ”Šobrīd kārtējo reizi Latvija izceļas, un Tieslietu ministrija ir sapinusies meistarībā,” tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš arī piebilda, ka tieslietu ministra Dzintara Rasnača rīcība saistībā ar Stambulas konvenciju nav pieņemama un ir jābūt kaut kādām sekām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka asas debates raisījusi Stambulas konvencija. Ministri šodien skatīs Tieslietu ministrijas ziņojumu par to, kāpēc Latvijai šo konvenciju nevajadzētu parakstīt.

Valdošās koalīcijas partijām ir dažādi viedokļi par Stambulas konvencijas parakstīšanu.

Nacionālā apvienība konvencijas parakstīšanu neatbalsta, bet Ministru prezidents Māris Kučinskis uzskata, ka konvencija būtu jāparaksta ar atrunu, ka Latvija to atbalsta tiktāl, ciktāl tā nav pretrunā ar Satversmi.

Tikmēr koalīcijā esošā Vienotība ir pārliecināta, ka ar Stambulas konvencijas parakstīšanu Latvija nedrīkst kavēties. Nesaskaņas koalīcijas padomē radījusi arī Tieslietu ministrijas pasūtītā dokumenta juridiskā analīze.

Kāda būs šīs starptautiskās konvencijas apstiprināšanas turpmākā gaita, kļūs skaidrs šodien valdības sēdē.

Iepriekš tika pausts, ka valdība atbalstīs daļēju Latvijas pievienošanos Stambulas jeb vardarbības pret sievietēm novēršanas konvencijai un plāno pievienot Latvijas parakstam atsauci, ka mūsu valsts atbalsta konvenciju vien tik tālu, cik tā nav pretrunā ar Satversmes normām.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl