Valsts prezidents uzskata, ka Latvijai ir jāpievienojas Stambulas konvencijai

Komentāri

Valsts prezidents uzskata, ka Latvijai ir jāpievienojas Stambulas konvencijai. ”Šobrīd kārtējo reizi Latvija izceļas, un Tieslietu ministrija ir sapinusies meistarībā,” tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš arī piebilda, ka tieslietu ministra Dzintara Rasnača rīcība saistībā ar Stambulas konvenciju nav pieņemama un ir jābūt kaut kādām sekām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka asas debates raisījusi Stambulas konvencija. Ministri šodien skatīs Tieslietu ministrijas ziņojumu par to, kāpēc Latvijai šo konvenciju nevajadzētu parakstīt.

Valdošās koalīcijas partijām ir dažādi viedokļi par Stambulas konvencijas parakstīšanu.

Nacionālā apvienība konvencijas parakstīšanu neatbalsta, bet Ministru prezidents Māris Kučinskis uzskata, ka konvencija būtu jāparaksta ar atrunu, ka Latvija to atbalsta tiktāl, ciktāl tā nav pretrunā ar Satversmi.

Tikmēr koalīcijā esošā Vienotība ir pārliecināta, ka ar Stambulas konvencijas parakstīšanu Latvija nedrīkst kavēties. Nesaskaņas koalīcijas padomē radījusi arī Tieslietu ministrijas pasūtītā dokumenta juridiskā analīze.

Kāda būs šīs starptautiskās konvencijas apstiprināšanas turpmākā gaita, kļūs skaidrs šodien valdības sēdē.

Iepriekš tika pausts, ka valdība atbalstīs daļēju Latvijas pievienošanos Stambulas jeb vardarbības pret sievietēm novēršanas konvencijai un plāno pievienot Latvijas parakstam atsauci, ka mūsu valsts atbalsta konvenciju vien tik tālu, cik tā nav pretrunā ar Satversmes normām.

Video

Lasi vēl