Valsts prezidents tiekas ar Viļakas novada iedzīvotājiem

4 komentāri

Valsts prezidents turpina apceļot Latviju. Šoreiz viņš dodas uz Latgali – Viļakas novadu, lai kopā ar novada ļaudīm pārspriestu Latgales reģiona aktualitātes un to, kas kopīgi būtu jādara, lai stiprinātu Latvijas tautsaimniecību?

Šķilbēnu pagasta kultūras centrā ”Rekova” bija sanācis prāvs pulks novada iedzīvotāju, lai apskatītu un uzklausītu prezidentu. Vēsma TV3 Ziņām pastāstīja, ka viņai interesē, ko prezidenta kungs ir ieplānojis mūsu valstij nākamajos gados. Savukārt Staņislavs Logins stāsta, ka tas ir liels gods, ka prezidents ieradies, bet, runājot par novada attīstību, ir satraucies, ka cilvēki aizbrauc. Staņislavs uzskata, ka vajadzētu izdomāt, kā cilvēkus noturēt pierobežā.

Jau no paša rīta Egils Levits tikās ar novada lauksaimniekiem vienā no lielākajām Latvijas saimniecībām, Šķilbēnu pagasta ”Kotiņos”. Tur notika Latgales plānošanas reģiona kopsapulce. Vēlāk pēcpusdienā prezidents apskatīs tikko atklāto Latvijas Valsts radio un televīzijas centra torni Aizpurvē, kas ir vēl viens solis pierobežas apraides uzlabošanā.

Savukārt, tiekoties ar iedzīvotājiem, paredzēta diskusija par to, vai latgaliešu valoda ir valoda vai dialekts, un arī par to, kā reģionu varētu ietekmēt teritoriālā reforma. Tāpat kopā ar apkārtnes iedzīvotājiem prezidents godinās Brīvības cīņu simto gadadienu.

Par prezidenta vizīti plašāku reportāžu no Latgales skatieties TV3 Ziņās 20.00.

4 komentāri