Vējonis premjera amatam nominē Bordānu; valdības izveidei dotas divas nedēļas

68 komentāri
Vējonis premjera amatam nominē Bordānu; valdības izveidei dotas divas nedēļas
OKSANA DŽADANA, F64

Šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar trim premjera amata kandidātiem Ministru prezidenta postenim nominēja Jāni Bordānu (JKP).

Jānis Bordāns
premjera amata nominants (JKP)

Mana nominēšana iezīmē pārmaiņas un nopietnu tiesiskuma pārbaudi jaunajai Saeimai, vai tā spēs piedāvāt jaunu plānu nākamajā simtgadē.

Bordāns arī uzsvēra, ka ar augstu ticamību viņam izdosies izveidot valdību.

Savukārt Vējonis uzsvēra, ja Bordānam valdību neizdosies izveidot divu nedēļu laikā jeb līdz 21. novembrim, viņš nominēs citu kandidātu.

Jāpiebilst, ka Bordāns atzina, ka Vējonis sarunā ar trim kandidātiem nav minējis daudz argumentu, kāpēc izvēle bijusi par labu viņam. “Tikpat labi varēja izvirzīt jebkuru no mums trim,” sacīja Bordāns.

Bordāns vēl uzsvēra, ka sāks sarunas “no baltas lapas” ar visām Saeimā ievēlētajām partijām par valdības izveidi, izņemot ZZS un “Saskaņu”. Pārējo partiju vidū nekāda bloķēšanās nebūšot.

Tikmēr Gobzems atzina, ka “KPV LV” atbalstīs Bordāna valdību, bet Pabriks skaidru atbalstu nepauda, uzsverot, ka “Attīstībai/Par!” ir gatava sarunām.

Vējonis tikās ar “KPV LV” premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, JKP premjera amata kandidātu Jāni Bordānu un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidātu Arti Pabriku.

Prezidents iepriekš minēja, ka trešdien varētu nosaukt vienu no kandidātiem, kuram viņš uzticētu valdības veidošanu.

Iepriekš Vējonis 13. Saeimā ievēlēto partiju darbu pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtēja kā neapmierinošu.

“Ja partijas līdz 6. novembrim nebūs panākušas vienošanos, būs jaintensificē darbs no manas puses, trešdien mēģinot ar trim premjera kandidātiem runāt vēlreiz, lai panāktu kādu risinājumu,” piebilda Vējonis, norādot, ka varētu izdarīt izvēli par labu vienam no kandidātiem pēc tikšanās trešdien.

“Ja partijas nevar neko piedāvāt, tad jādod konkrēts uzdevums vienam cilvēkam un varbūt jānosaka arī kāds termiņš,” teica Vējonis.

68 komentāri