“Valsts prezidents ir pēdējā cerība!” parakstu vākšanas iniciatori aicina Levitu rīkoties Misānes lietā

15 komentāri
“Valsts prezidents ir pēdējā cerība!” parakstu vākšanas iniciatori aicina Levitu rīkoties Misānes lietā
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 17. februārī, sasaucis visus atbildīgos, lai spriestu par valsts turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Levits sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, un jau no paša rīta pie pils pulcējās aptuveni desmit Misānes atbalstītāji. Viņi aicina Valsts prezidentu rīkoties, lai nepieļautu Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR).
Kā TV3 Ziņām norādīja sanākušie, Valsts prezidents ir pēdējā cerība! Parakstu vākšanas iniciatori aicina prezidentu personīgi doties pakaļ Misānei un vest viņu mājās.

Levits video uzrunā iedzīvotājiem uzsvēris, ka jau vairākus mēnešus gan viņš, gan citas Latvijas institūcijas ir aktīvi iesaistītas, lai palīdzētu Misānei, solot neapstāties un turpināt par viņu rūpēties.

“Latvijas tauta izjūt solidaritāti ar mūsu pilsoni Kristīni Misāni. Un es arī pievienojos šai solidaritātei,” akcentējis prezidents.

Prezidenta pārstāve Aiva Rozenberga skaidroja, ka sarunā iecerēts pievērsties diviem virzieniem – pēc piektdienas Dānijas tiesas lēmuma vēlreiz izskatīt visas Latvijas iestāžu iespējamās darbības scenārijos A, B un C, kā arī apkopot informāciju, kuru sniegt Latvijas sabiedrībai, lai dotu skaidrojumu par notiekošo.

Jau vēstīts, ka Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Misāni, kas faktiski nozīmē, ka viņa 20. februārī tiks izdota DĀR.

15 komentāri