Komentāri
Valsts prezidents apbalvojis šā gada skaistākās lauku saimniecības
FOTO: Food Union

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedzis balvas konkursa Skaistākā lauku saimniecība laureātiem. Šogad par Skaistāko lauku saimniecību 2016 atzīta Guntara un Jolantas Bartkeviču z/s Amatnieki/Riekstiņi Baltinavas novadā.

Food Union speciālo balvu Ilgtspējīgākā saimniecība 2016 saņēma Sandras un Viestura Liepiņu saimniecība Kalndunduri Krimuldas novadā. Savukārt žurnālā Ievas Māja speciālbalvu Straumēnu gara mantinieki 2016 ieguva Sandras un Imanta Kristovsku saimniecība Zemturi Kuldīgas novadā. Konkursā, kura patrons ir Valsts prezidents, tiek izceltas un apbalvotas skaistākās un sakoptākās zemnieku saimniecības Latvijā šajā gadā.

”Konkursa Skaistākā lauku saimniecība laureāti ar savu darbu parāda, ka jebkurā Latvijas novadā ir iespējams izveidot skaistu saimniecību un tajā sekmīgi darboties. Novēlu, lai jūsu saimniecības plaukst un zeļ, jo tikai tad varēs uzplaukt arī Latvija!,” stāsta Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Guntara un Jolantas Bartkeviču iekoptā saimniecība Amatnieki/Riekstiņi atrodas pie pašas Latvijas un Krievijas robežas. Bartkeviču īpašumi mērāmi teju 2000 hektāros, kuros lekni aug graudi, veiksmīgi darbojas kokapstrāde, un saimniecības teritorija ir sakopta, sākot no pagalma, beidzot ar saimniecības ēkām, ceļiem un taciņām.

Bartkeviču ģimenes balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina Skaistākās lauku saimniecības 2016 statusu un apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2017.gada 20.–29. janvārī.

Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union speciālbalvu par sīkstumu un darba mīlestības nodošanu jaunajai paaudzei ar nosaukumu Ilgtspējīgākā saimniecība 2016 saņēma Krimuldas pusē saimniekojošais zemnieks Viesturs Liepiņš ar ģimeni. Zemnieku saimniecība Kalndunduri nodarbojas ar piena lopkopību, tās ganāmpulku veido ap 200 ragulopu. Saimnieks tic lopkopībai Latvijā, viensētām un tam, ka iespējams veiksmīgi saimniekot, neņemot kredītus.

Konkursa finālā iekļuva arī Ilzes Stabulnieces saimniecība Klajumi Krāslavas novadā, Rihardija Logina saimniecība Pīlādži Balvu novadā, Atmatu ģimenes saimniecība Atmati Ogres novadā, Kalniņu ģimenes saimniecība Veģi/Zvārguļi Burtnieku novadā, Duges ģimenes saimniecība Terēni Jelgavas novadā. 

Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu.

Lasi vēl