100 komentāri

Valsts prezidenta amatā Saeima trešdien ievēlējusi Egilu Levitu.

Par Levitu nobalsoja 61 deputāts, savukārt pret balsoja 32 deputāti. Par Juri Jansonu nobalsoja astoņi parlamentārieši, bet pret bija 85 deputāti. Savukārt Didža Šmita (KPV LV) kandidatūru atbalstīja 24 deputāti, bet pret bija 69 parlamentārieši.

Lasi vēl – Levits: Es būšu visas tautas prezidents

Kopumā bija 93 derīgas vēlēšanu zīmes, bet nederīgas – divas. Pret visiem kandidātiem nebalsoja neviens deputāts.

Savā uzrunā Levits norādīja, ka Latvija ir mūsu senču izcīnīta. Viņš uzsvēra, ka darbs pie Latvijas valstiskuma nostiprināšanas nebeidzas nekad un ir pienākums strādāt pie tā, lai nākamās paaudzes mantotu Latviju stipru, drošu un zaļu. Šiem uzdevumiem viņš solīja veltīt visu savu darbu.

Viņš solīja būt visas tautas prezidents – visu tautību un reliģiju. “Es būšu gan trūcīgo, gan pārtikušo cilvēku prezidents. Es būšu gan atstumto, gan par savu dzīvi drošo prezidents,” sacīja Levits.

Viņa darbs būs veltīts tam, lai Latvijā būtu vairāk solidaritātes, lai iedzīvotāji justos novērtēti, vajadzīgi un piederīgi savai valstij.

Valsts prezidentu Saeima pirmo reizi vēlēja atklātā balsojumā, un, lai kāds no kandidātiem uzvarētu, bija jāiegūst vismaz 51 deputāta balss.

Cīņā par valsts augstāko amatu bija iesaistījušies trīs pretendenti – koalīcijas virzītais Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, Zaļo un Zemnieku savienības virzītais tiesībsargs Juris Jansons un dažu ”KPV LV” iekšējās opozīcijas deputātu atbalstītais deputāts Didzis Šmits.