Valsts policiju gaida vērienīgas reformas; tiek plānots samazināt iecirkņu skaitu

4 komentāri

Valsts policiju gaida reformas. Plānots samazināt policijas iecirkņu skaitu, vienlaikus pašu policistu daudzums paliktu tāds pats kā līdz šim.

Policija arī atteiktos no vairākām sev neraksturīgām funkcijām. Iekšlietu ministrs arī virza priekšlikumus par būtiska atalgojuma palielināšanu policistiem jau no nākamā gada.

Iepriekšējo reizi Valsts policijā reformas veiktas ekonomiskās krīzes dēļ. Tagad plāni paredz Latvijas galveno spēka struktūru reorganizēt, finansējuma pieauguma laikā, šorīt LNT ”900 sekundēs” norādīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Viņš akcentēja, ka reformu plāni top kopā ar ārvalstu ekspertiem.

”Mums ir jādomā, kā optimālāk pildīt savus pienākumus. Un šī pat nav reforma. Tas ir policijas restarts, jo pēdējā šāda reforma bija 2009. gadā, kad reforma nebija balstīta uz loģisku pētījumu, bet bija balstīta uz krīzi, policijas darbinieku samazināšanu,” norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Lai uzlabotu policijas darbu, plānots arī atteikties no atsevišķām līdz šim tradicionālām funkcijām. Policija vairs neveiktu objektu apsardzes funkciju, nenodarbotos ar ielu slēgšanu, kā arī konvoju pašvaldību un komersantu rīkotos pasākumos. Reforma neparedz samazināt policistu skaitu, taču varētu slēgt vairākus Valsts policijas iecirkņus. To skaits samazinātos no 40 līdz 26. Šos plānus pašā policijā gan pagaidām sīkāk nekomentē, norādot, ka reforma vēl ir sākuma stadijā.