Valsts policija pastiprina cilvēku pašizolācijas uzraudzību

3 komentāri
Valsts policija pastiprina cilvēku pašizolācijas uzraudzību
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pasliktinoties situācijai, Valsts policija pēdējās dienās ir arī sākusi pastiprināti kontrolēt tos cilvēkus, kuriem Covid-19 dēļ būtu obligāti jāpaliek mājās karantīnā vai 14 dienu pašizolācijā pēc atgriešanās no augsta riska ārvalstīm.

Uzraudzībai šobrīd pakļauti teju divi tūkstoši cilvēku. Lielākā daļa apzinīgi pildot prasības.

Kopš ārkārtējās situācijas beigām fiksēts, ka pašizolāciju pārkāpušas vien deviņas personas. Taču, apzinoties, ka cilvēki šobrīd kļuvuši nevērīgāki, Valsts policija ar šodienas publisko paziņojumu atgādina, ka kontrole nekur nav pazudusi.

Lauris Arājs
Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks

Ir indikācijas, ka ir jāpastiprina. Jau vakar devām uzdevumu visām teritoriālajām struktūrvienībām sazināties ar personām – sakaru līdzekļiem, lai varam redzēt, kur viņi atrodas. Sakām viņiem – pieņemiet to, ka mēs biežām kontrolēsim, vai persona ir mājās. Mēs būtu absolūti pateicīgi pilnīgi ikvienam, kurs zina, ka kaimiņš, draugs vai paziņa ir ieradies no šīm valstīm, pēc kurām jāievēro izolācija, piemēram, Zviedrija, un spļauj virsū. Mēs reaģēsim, un mēs jau tagad darām.

Valsts policija aicina cilvēkus ziņot, ja viņiem ir informācija par personām, kuras ignorē karantīnas vai pašizolācijas noteikumus.

3 komentāri