Valsts policija: evakuācijas veikalos – draudētāju naudas izspiešanas shēma

0 Komentāru

Kopš decembra vidus novērotās lielveikalu evakuācijas it kā ievietotu spridzekļu dēļ saistītas ar noziedznieku vēlmi izspiest no uzņēmumiem naudu.

To šodien atklāja Valsta policijā. Izspiedēji brīdinājuši lielveikalu pārstāvjus, ka, nesamaksājot noteiktu naudas summu, viltus draudi par spridzekļiem atkārtosies. Tas darīts ar epasta palīdzību. Turklāt līdzīgi gadījumi novēroti vēl četrās valstīs.

Likumsargi gan neatklāja, par kurām valstīm ir runa. Par notikušo sākti deviņi kriminālprocesi – gan par viltus draudiem, gan izspiešanas mēģinājumiem. Policijai gan nav zināms ne tas, cik izspiedēji shēmā iesaistīti, ne tas, vai viņi darbojas no Latvijas vai kādas citas valsts.

Andrejs Grišins, VP Kriminālpolicijas priekšnieks

Mēs esam veikuši milzīgu darba apjomu, lai noskaidrotu vainīgās personas, šī parādība ir skārusi piecas valstis, tai skaitā Latvija. Vairākas kibernoziegumu apkarošanas struktūrvienības ārvalstīs kopīgi ar Latvijas policiju, strādā, lai noskaidrotu vainīgās personas. Nenoliedzami ir arī vīzijas. Ir piesaistītas arī citas valstis, kas ir piesaistītas, lai palīdzētu atšķetināt šo lietu. Šis jautājums ir laika jautājumus, kad patiešām mēs varētu noskaidrot vainīgās personas un sauktu pie kriminālatbildības.

Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus norādīja, ka pašlaik nekas neliecina par sūtīto draudu saistību ar terorismu. Jau vēstīts, ka pirms svētkiem vairākas reizes uz laiku tika slēgti tirdzniecības centri Rīgā.

Video: LNT Ziņu sižets

0 Komentāru