Komentāri

Veselības ministrija sola rast risinājumu to ģimeņu atbalstam, kurās aug smagi slimi bērni un kuriem ikdienā nepieciešams speciāls medicīnisks uzturs.  Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība šodien, 27.augustā,  rīkoja diskusiju, lai mēģinātu saprast, kāpēc jau 10 gadus smagi slimajiem bērniem šāda palīdzība netiek sniegta.

Nodrošināt cilvēka dzīvību. Tā, kā norāda paliatīvas biedrības vecāki, ir viena no valsts pamatfunkcijām. Bērni, kuri vairs nevar ēst paši un kam ir ievietota gastrostoma bez enterālajiem maisījumiem var nomirt. Tomēr jau 10 gadus šīs medicīniskais uzturs vecākiem ir vai nu jāpērk pašiem, vai jālūdz ziedojumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Medicīniska pārtika vienam bērnam maksā ap 200 eiro mēnesī. Pašlaik tā ir nepieciešama 41 paliatīvajam pacientam. Lai šos bērnus pabarotu ir vajadzīgi 106 tūkstoši eiro gadā. Kurus, kā norāda mediķi, veselības nozare ar uzviju atgūs. Jo ja bērns tiek pienācīgi barots, viņš retāk nokļūst slimnīcā.

Neviens no uzaicinātajiem ierēdņiem ģimeņu atbalstam neteica nē. Tomēr reāla problēmas risināšana gadiem ilgi tiek mētāta kā karstais kartupelis pa ministrijām un instancēm.

Pēc ierēdņu prognozēm, jautājums par enterālajiem maisījumiem varētu tikt atrisināts nākošajā gada. Bet vai tas tā būs, vai nē – ir atkarīgs no politiķiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl