Komentāri

Par valsts līdzekļiem netiks attīrītas tās privātīpašnieku zemes Olainē, līdz kurām atplūduši toksiskie gruntsūdeņi no Olainfarm un Biolar padomju laika indes baseiniem, to LNT Ziņām atzina Valsts vides dienestā.

Vēsturiskā piesārņojuma redzamākā daļa – trīs krātuves ar toksisko piesārņojumu – šomēnes ir likvidētas kā valsts viena no bīstamākajām vietām, tomēr pazeme vēl ir pilna ar ķimikālijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Toksisko atkritumu dīķi ar dzīvībai bīstamajām ķimikālijām Olaines mežā beidzot ir iztukšoti, bet joprojām lielā apjomā ir padomju gados astoņos urbumos kilometra dziļumā iesūknētās toksiskās vielas.

Saindētais ūdens ir izplūdis arī ārpus izgāztuves teritorijas. Līdzšinējās aplēses liecināja, – toksiskais piesārņojums virzījies uz priekšu ar ātrumu 40-60 metru gadā. Vides aizsardzības klubs secina, – piesārņojums nu jau varētu būt kilometra rādiusā.

Tomēr, kur tieši un cik lielā koncentrācijā, Olaines indes dīķu likvidētājs VentEko, izrādās, nepētīs, jo sanācijas darbu pasūtītājs Valsts vides dienests to nav lūdzis. Piesārņojumu, kas nonācis privātīpašnieku zemēs, valsts neattīrīs.

Jūlija Ņikitina, Valsts vides dienesta pārstāve

Ja iedzīvotāji vēlas ierīkot spices un groda akas ūdens ņemšanai, tiem būtu jākonsultējas ar pašvaldību, pie noteiktiem dziļumiem jāsaskaņo ierīkošanas darbi ar Valsts vides dienestu.

Tas liek domāt, ka teritorijai ārpus Olaines indes dīķu epicentra zināmi riski tomēr pastāv. Un to, ka indes kokteiļa šķidrums pazemē ir kaitīgs, pierāda baseinu tuvumā saindētās augsnes analīzes.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl