Komentāri

Privātie bērnudārzi ir neziņā, vai arī turpmāk par bērniem, kuriem nav vietas pašvaldību bērnudārzos, finansiālu atbalstu vecākiem sniegs gan valsts, gan pašvaldība. Atbildīgās ministrijas sola izvērtēt, vai valsts atbalsts līdz šim bijis efektīvs un rindas bērnudārzos tiešām ir mazinājušās.

Tikai pēc tam tiks lemts, vai valsts šim nolūkam naudu piešķirs arī turpmāk un kur to ņemt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, līdz šā gada beigām par katru bērnu, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kuram nav vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, valsts pašvaldībām novirza līdz 142 eiro mēnesī. Šī kārtība tika noteikta, lai mazinātu rindas bērnudārzos, un tika noteikta uz konkrētu termiņu – tagad tas tuvojas beigām, bet darbs pie jaunas izmaksu aprēķināšanas kārtības nav uzsākts.

Pašvaldības atzīst, ka rindas bērnudārzos samazinājušās tikai daļēji, tāpēc līdzšinējā finansēšanas kārtība būtu jāturpina. Pretējā gadījumā cietēji būšot vecāki, kuriem var nākties par bērnudārzu maksāt vairāk.

Šonedēļ par to diskutēja iesaistīto ministriju pārstāvji, taču risinājums tā arī netika atrasts, jo ierēdņi atbildību veļ viens uz otru.

Taču Finanšu ministrija uzskata, ka finansējums jārod Pašvaldību lietu vai Izglītības ministrijas makos.

Atbildīgās ministrijas sola izvērtēt līdzšinējos programmas rezultātus, lai saprastu, vai tā bijusi efektīva un rindas bērnudārzos ir mazinājušās. Tikai pēc tam tikšot lemts, vai programmu turpināt un kur rast finansējumu. Ministrijas skaidrību par šo lietu sola tuvāko mēnešu laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl