12 komentāri

Valsts kontrole (VK) apņēmusies šogad pamatīgi izpētīt aizdomīgos procesus Rīgas domē – pašvaldības dāsnību pret biedrībām un nodibinājumiem, par kuru apšaubāmajām darbībām “TV3 Ziņas” vēstījušas vairākkārt. Zem lupas paliks arī neveiksmīgos ielu remontdarbus.

VK gan atzīst, ka tai aizvien ir problēmas ar darbinieku piesaisti, un uz vakantajām vietām piesakās cilvēki, kuru prasmes un intelekts nepavisam neatbilst prasītajam līmenim.

Atsaucoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aicinājumu, VK nākamā gada pirmajā pusē sāks likumības un lietderības revīziju saistībā ar Rīgas pilsētas pašvaldības piešķirtajām dotācijām biedrībām un nodibinājumiem.

Nepilnu divu gadu laikā Rīgas dome dažādām biedrībām un nodibinājumiem izmaksājusi 45,85 miljonus eiro. Daļā gadījumu organizācijas cieši saistītas ar “Saskaņu”, piemēram, bēdīgi slavenajā “Humora komitejā”, kas neredzamiem pasākumiem iztērējusi 40 000 eiro, darbojas kādreizējā Nila Ušakova palīdze, kas strādā domes nodibinājumā “Riga.lv” – šī iestāde, par kuras darbību nekas daudz nav zināms,  šogad drīkstēs tērēt teju divus miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Skandalozi un neveiksmīgi izrādījušies arī ielu remontdarbi Rīgā – par Barona ielas nebūšanām rīdzinieki vēl aizvien ziņo soctīklos. “Mēs vērtēsim, kā ir noritējuši transporta infrastruktūras būvniecības darbi, tāpat vērtēsim, kāda bijusi dotāciju piešķiršanas kārtība, lietderība nodibinājumiem, biedrībām,” teic valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Rezultāti solīti gada beigās vai nākamā gada sākumā. Gadījumā, ja izdosies atklāt nopietnus pārkāpumus, Valsts kontrole sola nekavējoties vērsties atbildīgajās institūcijās. “Ja mēs redzam, ka ir kādi iepirkumu pārkāpumi vai pārkāpumi, kas saistīti ar korupciju, tad tas ir attiecīgi IUB, KNAB, vai arī VID, atbilstoši viņu kompetencē esošiem jautājumiem,” skaidro Krūmiņa.

Par nākotnes plāniem valsts kontroliere iepazīstināja arī Saeimas pieprasījumu komisijas deputātus. Viņiem radās jautājumi arī par VK darbinieku efektivitāti. “Tik daudz cilvēku strādā, dokumentus ražo, cik tas ir efektīvi, kas to izvērtē? Varbūt viņi patērē resursus ne savam darbam?” spriež Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (NA).

Valsts kontroles vadītāja atzīst, ka iestādes darbībai traucē kadru trūkums. Izrādās, ka uz vakantajām vietām piesakās daudz interesentu, bet viņu intelektuālās spējas lielākoties ir vājas, tādēļ tukšos krēslus aizpildīt grūti.

TOP komentāri

 • Inga Dulberga
 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Beidzot pamodas Valsts kontrole ! jau , daudzus gadus atpakal , vajadzeja sakt , sis parbaudes .Gan jau , vel daudz kas , tiks noslepts !
 • Kristaps
  0 0 0

  Kristaps

  Ja valsts kontrole tiešām ir objektīvs uzņēmums, Tad Nils ir dimbā...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl