2 komentāri

Ministrijās joprojām ir daudz nelietderīgu tēriņu un pat rupju likumu pārkāpumu,  piemēram, nepamatotu prēmiju izmaksa valsts darbiniekiem.

Par to ministriju un valsts iestāžu 2015. gada finanšu revīzijās secinājusi Valsts kontrole (VK), kas par rupjākajiem pārkāpumiem Veselības un Kultūras ministrijās vērsusies ar iesniegumu ģenerālprokuratūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā ir šaubas par teju 50 miljonu izlietojumu, ar ko pietiktu izglītības reformu ieviešanai.

Par spīti ministru regulārajam vaimanām par naudas trūkumu, VK secinājusi, ka par piešķirtā finansējuma izlietojuma pamatotību vai nu nav iespējas pārliecināties, vai arī – pieļauti nopietni likuma pārkāpumi.

Divos gadījumos tie bijuši tik kliedzoši, ka nācies vērsties ģenerālprokuratūrā. Piemēram, Latvijas Nacionālā bibliotēka nelikumīgi izmaksāja prēmijas saviem darbiniekiem.

Kāpēc Valsts sporta medicīnas centram ienāca prātā  nelikumīgi uzsaukt  darbiniekiem medicīniskas manipulācijas, veselības ministrs nebija gatavs komentēt – esot jāiepazīstas ar pārmetumiem. Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde taisnoties sūtīja Valsts sekretāru.

Lielākoties nelietderīgo tēriņu gan nevar kvalificēt kā apzinātus likumpārkāpumus, bet gan kā paviršību pret nodokļu maksātāju naudas izlietojumu.

Joprojām nav izskausta prakse, ka ministrijas gada beigās veic lielus avansu maksājumus, lai nebūtu budžetā jāatskaita neiztērētā nauda.

Savukārt lielākas problēmas ar caurspīdīgumu esot Nacionālajai elektronisko līdzekļu padomei, kas uzrauga sabiedriskā pasūtījumu Latvijas Televīzijā un radio.

Nelietderīgi tēriņi fiksēti arī e-paraksta ieviešanā, kuram, par spīti sabiedrības zemajai atsaucībai, turpina investēt miljonus.

Problēmas ir arī ar pašvaldību maksājumiem ostu infrastruktūras sakārtošanai un  finansējumu ēnu ekonomikas apkarošanai. Kopumā šaubas radušās par  49 miljonu eiro izlietojumu.

Gandarījumu par valsts kontroles atzinumu šodien pauda arī premjers. Viņam tagad esot vēl viens arguments, lai liktu ministrijām naudu rast iekšējos resursos.

Video

TOP komentāri

  • Seniors
    +2 +2 0

    Seniors

    Tas jau , nav nekads brinums ! Trekni dzivot , nevar aizliegt , ja Valsts , to atlauj . Nav brinums , kad ministrijam pietrukst naudas , un vel brinamies , kur rodas simtiem miljonaru . Kucinska valdiba , ir krietni kerusies klat , valsts izlaupitajiem ! tagad , Kucinski ed nost , bez sals !!! Ministrijam , jaatmaksa visa , partereta nauda , tad pietiks , gan Sasam , gan pasam !!!Malacis - KUCINSKIS ! Ta , turpinat ! Aiz restem , visus ZAGLUS !!!
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl