Valsts kontrole atklāj, ka Ķeipenes ugunsdzēsības depo telpās realitātē ierīkots medību klubs

6 komentāri
Valsts kontrole atklāj, ka Ķeipenes ugunsdzēsības depo telpās realitātē ierīkots medību klubs
FOTO: LETA

Valsts kontrole (VK) šā gada martā nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) informāciju lietas ierosināšanai par medību kluba “Plauži” esamību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo telpās Ogres novada Ķeipenē.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa skaidroja, ka depo telpās ierīkotā medību kluba valdes priekšsēdētājs ir Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktors Aigars Pencis, savukārt kā kontakttālrunis klubam bija norādīts VUGD Finanšu plānu pārvaldes priekšnieka Vladimira Rožkina darba telefona numurs. Revīzijas laikā mednieku kluba juridiskā adrese un tālruņa numurs tika nomainīts.

Savukārt VK padomes locekle Ilze Grīnhofa akcentēja, ka brīdī, kad VK ieradās Ķeipenes depo telpās, sākotnēji neesot bijis iespējams pateikt, ka tajās atrodas ugunsdzēsēju depo, jo ārēji telpas izskatījušās pēc medību kluba, piemēram, pie sienas bija piestiprināta mežacūkas galva.

Viņa arī skaidroja, ka par depo telpu izmantošanu medību kluba vajadzībām nav slēgts īres līgums.

VK ar jautājumiem par šo situāciju janvārī vērsās pie Iekšlietu ministrijas (IeM), taču neesot saņēmusi pienācīgu atbildi, tāpēc marta beigās sagatavots iesniegums arī KNAB.

Pēc VK paziņojuma Iekšlietu ministrija (IeM) sarīkoja preses brīfingu, kurā paziņoja, ka ir sākusi disciplinārlietu pret divām amatpersonām saistībā ar medību kluba “Plauži” atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo.

IeM valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs akcentēja, ka Valsts kontroles (VK) veiktās revīzijas laikā, kad tik saņemta informācija par medību kluba atrašanos depo telpās, tika veiktas darbības, lai to novērstu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš norādīja, ka lietai ir “sena vēsture”. Agrāk depo telpās ugunsdzēsēji, kuri arī nodarbojās ar medībām satikās pirms un pēc medībām. Taču tagad šādas tikšanās vairs nenotiek, un depo telpas tiek izmantotas tikai tam paredzētajiem mērķiem.

Ne Āboliņš, ne Trofimovs nevarēja izpaust pret kurām amatpersonām sākta pārbaude.