Valsts iestādes ietaupītu 1,4 miljonus eiro, sūtot 90% dokumentu elektroniski

2 komentāri
Valsts iestādes ietaupītu 1,4 miljonus eiro, sūtot 90% dokumentu elektroniski
FOTO: LETA ()

Valsts iestādes ietaupītu vairāk nekā miljonu eiro, ja lielāko daļu dokumentu sūtītu elektroniski. Pie šādiem aprēķiniem nonākts valsts un pašvaldību e -pārvaldes mērījumā Latvijas e-indekss.

Šāds pētījums veikts otro reizi un analizē, cik efektīvi ierēdniecības izmanto e-pārvaldes iespējas. Secinājums – ar katru gadu šajā jomā vērojams progress.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas e-indekss izvērtē e-vidi visās 119 pašvaldībās un 102 valsts iestādēs, proti, mēra, kuras ierēdniecības efektīvi izmanto digitālās priekšrocības un var rādīt priekšzīmi citām.

Mērījumā secināts, ka ieguvumi var būt reāls ietaupījums, piemēram, valsts ietaupītu 1,4 miljonus eiro, ja lauvas tiesu dokumentu sūtītu elektroniski.
Aprēķināts, ka papīra dokumentu sūtīšana maksā teju divus eiro, bet elektroniskā veidā izmaksas ir 37 centi. Tiek norādīts, ka e-vide ne tikai ļauj ietaupīt, bet arī atvieglot saziņu ar iedzīvotājiem.

Mērījumā pēta vairākus aspektus, piemēram, datoru brīvpieejamību pašvaldībās, publisko bezvadu interneta nodrošinājumu, mājaslapu funkcionalitāti. Pēdējā sadaļā pašvaldībām gan ir kur augt.

Aizvien ir pašvaldības, kuru mājaslapās nav pieejamas veidlapu sagataves. Cilvēkam jāraksta iesniegums, un tas nozīmē, ka viņam pašam ir jādomā, kā to darīt. Tā vietā, lai ievietotu gatavu sagatavi mājaslapā.

Gada laikā arī palielinājies to pašvaldību skaits, kam ir profils vismaz vienā sociālajā tīklā. Par populārāko kļuvusi mikroblogošanas vietne Twitter, otrais iecienītākais sociālais tīkls ir Facebook, bet 54 pašvaldības izmanto arī vietnes Youtube sniegtos pakalpojumus.

TOP komentāri

  • SO.
    +1 +1 0

    SO.

    Un cik ietaupitu, ja slēgtu daudzos birokrātu iestādijumus- ja optimizētu ne tikai skolas un slimnīcas, bet pārvalžu un padomju aparātus?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl