Valsts drošība: Latvijas iegādāsies prettanku raķešu sistēmu “Spike”

1 komentārs

Stiprinot valsts aizsardzības spējas, parakstīts līgums par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi.

Kopējā līguma summa ir 108 miljoni eiro.

Saskaņā ar aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa un uzņēmuma “EuroSpike” pārstāvju parakstīto vienošanos, prettanku raķešu sistēmas ”Spike” Latvijai tiks piegādātas pakāpeniski līdz 2023. gadam.

Prettanku ieroču spēju attīstīšana ir viena no aizsardzības nozares prioritātēm. “Spike” atzītas par atbilstošākajām Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām.

Plānots, ka ar tām tiks aprīkota no Lielbritānijas iegādātā kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika “CVRT”. Identiskas sistēmas tiek izmantotas 28 valstu armiju bruņojumā, tai skaitā Lietuvas, Polijas, Somijas un Vācijas bruņotajos spēkos.

Raimonds Bergmanis
aizsardzības ministrs, ZZS

Tās nonāks mūsu sauszemes spēkos un arī Zemessardzē. Protams, jāiziet apmācība, lai arī liela daļa mūsu karavīru prot tās lietot, bet šīs ir jaunākas paaudzes. Kontraktā ir paredzēta arī apmācība, ko palīdzēs organizēt kompānija. Mums kaujas grupā tie paši spāņi lieto tādas pašas sistēmas un arī viņi var padalīties ar savām zināšanām, kā viņas lietot.

Izraēlā ražotās prettanku raķešu sistēmas “Spike” ir viens no modernākajiem sava profila ieročiem pasaulē. Tie nodrošina augstu trāpījuma precizitāti un spēj iznīcināt dažāda veida bruņutehniku, tai skaitā kaujas tankus.

TOP komentāri

  • rommels
    +1 +1 0

    rommels

    akal nauda būs izmesta vējā!ja kas būs ta viss būs vinegretā!nebūs ne kam,ne ar ko bliezt!tā i ka valdībā,sēž besmadzeņu podi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl