Latvijas drošība: Lai uzņemtu NATO bataljonu, attīstīs militāro infrastruktūru

Pievienot komentāru
Latvijas drošība: Lai uzņemtu NATO bataljonu, attīstīs militāro infrastruktūru
LETA

Lai uzņemtu NATO bataljonu, vajadzēs attīstīt militāro infrastruktūru un vispirms būvēs jaunas kazarmas. Bataljonā būs līdz 1000 karavīriem, un viņi visi dzīvos Ādažos.

“Būs nepieciešamas papildu kazarmas. Un mēs jau ar šo jautājumu esam nodarbojušies līdz šim. Faktiski ir ieplānots sākt papildu kazarmu būvniecību, jo kazarmu trūkst ne tikai ienākošajiem karavīriem, bet arī mūsu pašu Latvijas karavīriem. Par pārējām detaļām sāksies dialogs ar Kanādu, un būs jānoskaidro, kāda būs šī vienība un kas būs nepieciešams, lai šo vienību nodrošinātu,” norāda Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Kanādas vadībā Latvijā uzturēsies NATO Bataljona kaujas grupa, kurai līdzi būs arī militāra tehnika. Pagaidām vēl nav skaidrs, vai un cik būs nepieciešamas papildu nojumes un garāžas.

Ja karaspēkam būs līdzi helikopters, tad tas tiks izvietots bāzē Lielvārdē. Lai nodrošinātu trenēšanās iespējas, tiks attīstīti Ādažu, Strautiņu, Meža Mackeviču poligoni un poligons Kurzemē, kā arī plānots pārņemt Skrundas pilsētiņu.

Video