Valsts augstākās amatpersonas piemin Otrā pasaules kara upurus baznīcā, Salaspilī, Lestenē un Brāļu kapos

Pievienot komentāru
Valsts augstākās amatpersonas piemin Otrā pasaules kara upurus baznīcā, Salaspilī, Lestenē un Brāļu kapos
FOTO: Danuta Juste; F64

Valsts augstākās amatpersonas piedalās Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumos, tostarp arī pasākumā Salaspils memoriālā.

Par godu Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Saeimas deputāti šodien 8. maijā piedalījās Ekumēniskajā aizlūgumā Rīgas domā, pēc tam Brāļu kapos nolika vainagus.

Kučinskis nolika ziedus arī Salspils memoriālā.  Savukārt Valsts prezidents Brāļu kapos stādīs koku varoņu alejā, tikmēr piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja.

Šodien ar piemiņas pasākumiem visā Latvijā tiks atzīmētas Otrā pasaules kara beigas un nacisma sagrāve.

8. maijs ir nozīmīga diena Latvijas un pasaules vēsturē. Tā ir Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena.

1945.gada 8.maijā Eiropā beidzās karš un iestājās miers. Atšķirībā no Rietumeiropas, kur tautas atguva neatkarību, Latvijā un Baltijā tā nenotika. Latvija neatkarību atjaunoja tikai 1990. gada 4. maijā, ko ar Konstitucionālo likumu nostiprināja 1991. gada 21. augustā.

1985. gadā Eiropā tika pieņemts lēmums 9. maiju svinēt kā “Eiropas dienu”. Tā simbolizē vienotību dažādu valstu starpā, arī to valstu, kas kādreiz ir karojušas viena ar otru. Kopš 2004. gada 9. maiju arī Latvijā atzīmē kā Eiropas dienu.