Valsts augstākās amatpersonas apmeklē Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā

6 komentāri

Šodien, 15. augustā, Aglonā svin Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus, kurus apmeklē arī valsts augstākās amatpersonas.

Šodien jau no plkst. 7.00 dievnamā notiek dievkalpojumi.

Pie pāvesta altāra svētku Svētā Mise notika plkst. 12.00. To vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Dievkalpojuma noslēgumā norisinājās Euharistiskā procesija.

Svētkos piedalās Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un citi ministri, kā arī Saeimas deputāti. Svētku pasākumos Aglonā aicināts piedalīties arī Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis.

Svētku laikā sakrālajā laukumā bazilikas labajā pusē uzstādītas dažādu kopienu, kristīgo izdevniecību, mediju un izglītības iestāžu teltis. Tajās ir iespējams iegādāties kristīgo literatūru, preses izdevumus, iepazīt dažādas kristīgās kopienas, kas kalpo Latvijā, iesaistīties to piedāvātajās aktivitātēs, kā arī uzzināt par mācību un studiju iespējām kristīgās skolās un augstskolās.

Svētku laikā Aglonā ir arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta telts, pirmās palīdzības punkti un dienesta brigāžu mašīnas, kur būs iespēja saņemt pirmo medicīnisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. Pirmās palīdzības punktus var atpazīt pēc balta balona ar sarkanu krustu, bet telts ir dzeltenā krāsā.

6 komentāri