Valsts apsver Inčukalna ”indes dīķu” likvidāciju uzticēt citam uzņēmumam

1 komentārs

Plašumā vēršas publiskais konflikts starp Inčukalna indes dīķu likvidētājiem – uzņēmumu Skonto būve un šo darbu pasūtītāju – Valsts vides dienestu. Situācija novesta līdz tam, ka valsts apsver iespēju – sanācijas pabeigšanu uzticēt citam uzņēmumam. Tikmēr Skonto būve sauc Vides dienestu par krāpniekiem.

Inčukalna sērskābā gudrona dīķa indi iepriekš paredzētajā un konkursa nolikumā noteiktajā apjomā ”Skonto būve” būtu tā kā izsmēlusi. Taču procesa gaitā atklājies – patiesais piesārņojums patiesībā ir vēl dziļāk un par 45% lielāks. ”Skonto būve” vaino Vides dienestu krāpniecībā un maldināšanā, jo šo pēkšņi atklāto papildus piesārņojumu Vides dienests pieprasa novērst esošā finansējuma ietvaros.

Valsts vides dienests vilcinās samaksāt sešus miljonus eiro par jau padarīto darbu un domā, vai vispār maksāt. Vides dienests uzsver, ka Skonto būve 2010. gadā piekritusi, ka naudu saņem indes piesārņojuma pilnīgas likvidācijas gadījumā.

Konkursa nolikumā minētie kubikmetri bijuši vien aptuveni, tāpēc arī papildus atklāta piesārņojuma utilizēšanai papildus nauda netiks piešķirta.

Tādā gadījumā Skonto būvei paredzētos sešus miljonus eiro valsts atdotu citam uzņēmumam, un Skonto līdz šim izsmeltā un pārstrādātā inde izrādītos kā daudzmiljonu labdarība.

Kamēr valsts nesamaksās, uzņēmums neķersies klāt pie sausdīķa likvidēšanas, kurā gudrons sajaukts ar smiltīm. Arī te indes patiesais apjoms neatbilst konkursa nolikumā rakstītajam. Atklājies, – piesārņojums ir 14 reizes lielāks. Vides dienests gan saka – tas tur var palikt. Galvenais izņemt indes kodolu. ”Skonto būve” to sauc par sabiedrības maldināšanu.

Taču laika nesaskaņām nav. Inčukalna gudrona dīķu likvidācija jāveic līdz gada beigām. Ja nē, tad valstij nāksies Eiropas Kohēzijas fondā atmaksāt atpakaļ 14 miljonu eiro līdzfinansējumu.

TOP komentāri

  • Anita Mašina
    0 0 0

    Anita Mašina

    14miljoni līdzfinansējums no ES, 6miljoni apsolīti Skonto būvei, kur paliek atlikušie 8miljoni? Kāpēc gan valsts nevar izdarīt kko līdz galam? Domāju, ka šinī situācijā vides pārvaldi sagaida ilgs tiesas process...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl