Valstij joprojām nav izdevies panākt vienošanos par airBaltic obligācijām

Komentāri
Valstij joprojām nav izdevies panākt vienošanos par airBaltic obligācijām
FOTO: LETA

Valsts jau vismaz divus mēnešus aktīvi risina sarunas par aviosabiedrības airBaltic obligāciju atpirkšanu no to pašreizējiem turētājiem, taču arī dienu pirms to konvertēšanas termiņa vienošanās nav panākta, otrdien ziņoja raidījums LNT Ziņas.

Tomēr satiksmes ministrs Anrijs Matīss raidījumam akcentēja, ka obligāciju pārvēršana akcijās nenotiek automātiski un rīt par airBaltic vairāk nekā 10% akciju īpašnieku nekļūs nezināmas personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Rīt ir termiņš, kad jāsāk pamatkapitāla palielināšana un šo obligāciju konvertēšana. Šis process tiek uzsākts vienu dienu ātrāk, tas ir šodien, un tātad procesa rezultātā, esmu pārliecināts, nekādi brīnumi nebūs sagaidāmi,” teica Matīss.

Ministrs cer, ka vienošanās par obligācijām tiks panākta tuvākajās dienās. Tad valdībai būs jālemj par budžeta līdzekļu piešķiršanu darījuma realizācijai.

Cik miljoni tie būs, viņš joprojām neatklāj, bet iepriekš izteicās, ka cena būs zemāka par obligāciju nominālvērtību, kas ir 20 miljoni eiro.

Jautājums par airBaltic šodien tika skatīts valdībā. Tur lemts, ka aviosabiedrības obligācijas no Latvijas Radio un televīzijas centra (LVRTC) pāriet Satiksmes ministrijai. Savulaik ar LVRTC starpniecību valsts aviosabiedrībā ieguldīja 22,5 miljonus eiro, attiecīgi emitējot konvertējamās obligācijas.

Toreizējam airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošās Baltijas aviācijas sistēmas ieguldīja 20,2 miljonus eiro, taču šo obligāciju īpašnieks ir vairākkārt mainījies.

Šodien notika arī airBaltic akcionāru sapulce, kurā savukārt nolemts, ka obligāciju pārvēršana akcijās notiks tuvāko trīs mēnešu laikā. Parasti šis process notiek ātrāk, bet šoreiz papildu laiks nepieciešams, lai pabeigtu tiesvedības, tajā skaitā par to, kuram tad īsti pieder šīs airBaltic obligācijas.

Valsts pārstāvis aviosabiedrībā, Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš skaidro, ka dalībnieku, kas ved tiesvedības procedūras, ir krietni daudz un tas ir tieši tas, kas sarežģī šo procesu. Tāpēc nepieciešams arī laiks, lai identificētu patieso obligāciju turētāju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl