Komentāri

Valdība otrdien, 23.septembrī, bez plašām diskusijām apstiprināja kritērijus, pēc kuriem turpmāk būs jāizraugās valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļi. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija iepriekš paudusi bažas par politizāciju, kas vērojama  valsts uzņēmumu valdēs.

Latviešu un vismaz vienas svešvalodas zināšanas, atbilstoša izglītība, darba pieredze un nevainojama reputācija. Turpmāk tādiem kritērijiem būs jāatbilst valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļiem, šodien lēma Ministru kabinets. Kandidātu atbilstību kritērijiem vērtēs speciāli izveidota komisija.

Viens no iemesliem, kādēļ aktualizējies jautājums par valsts uzņēmumu valdes locekļu kompetenci, ir Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas iebildumi. Politiskā ēna pār valdēm ir viens no šķēršļiem, kas varētu kavēt Latvijas pievienošanos organizācijai. Tomēr šodien nosauktie kritēriji ienesīgo krēslu ieņēmējiem ir tikai neliels solis ceļā uz mērķi.

Arī “Providus” pētnieks saka, ka kritēriju noteikšana valdes un padomes locekļu atlasei ir solis pareizajā virzienā, kas procesu padarīs caurskatāmāku. Tomēr svarīga ir kritēriju piemērošana dzīvē, kā arī tālākā virzība ar kapitālsabiedrību pārraudzības uzlabošanu.

Saeima likumprojektu, kas skar valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu, pieņēmusi vien otrajā lasījumā. Tas cita starpā paredz iespēju no 2016.gada lielajās valsts kapitālsabiedrībās veidot padomes. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iepriekš brīdinājis, ka likuma nepieņemšanas gadījumā Latvijas iestāšanās OECD varētu aizkavēties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl