Valmierā suņu īpašniekiem jānomaina žetons un jānomaksā nodeva

9 komentāri
Valmierā suņu īpašniekiem jānomaina žetons un jānomaksā nodeva
EGONS ANSBERGS, F64

Lai arī Valmieras pilsēta 1.jūlijā ir kļuvusi par daļu no Valmieras novada, saistošie noteikumi pilsētā joprojām ir spēkā, tādēļ Valmieras suņu īpašniekiem jāmaina žetoni un jāsamaksā arī ikgadējā suņa turēšanas nodeva, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Suņa turēšanas nodevas maksājums arī šogad Valmierā ir 12 eiro par suni. Nodeva ir jāmaksā par visiem pilsētā dzīvojošiem suņiem, kas ir sasnieguši sešu mēnešu vecumu. Nodevas maksāšanas periods ir no attiecīgā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam. Nodevas apmaksu apliecina numurēts žetons, kas šogad ir dzeltenā krāsā. Sunim atrodoties publiskās vietās, žetonam ir jābūt piestiprinātam pie kakla siksniņas.

Suņa īpašnieki žetonu var saņemt SIA “Valmieras namsaimnieks” informācijas centrā Semināra ielā 2A, uzrādot maksājuma uzdevumu vai čeku par nodevas nomaksu un suņa vakcinācijas apliecību ar atzīmi par vakcināciju pret trakumsērgu.

Suņu īpašnieki, kuri ir redzes vai dzirdes invalīdi, I grupas invalīdi vai vientuļie pensionāri, kuri ir vienīgā deklarētā persona savā dzīvesvietā, ir atbrīvoti no ikgadējās nodevas, bet žetonus viņi var saņemt Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, uzrādot suņa vakcinācijas apliecību.

Individuālo dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem, kuru suņi neatstāj īpašuma robežas, nav jāmaksā nodeva un jāsaņem žetons. Taču gadījumā, ja šāds nereģistrēts suns noklīšanas rezultātā būs nokļuvis dzīvnieku patversmē, arī šī suņa īpašniekam būs jāsamaksā ikgadējā suņa turēšanas nodeva.

Kā stāstīja Bieziņa, līdzekļi, kas tiek iegūti no ikgadējās suņa turēšanas nodevas maksājumiem, tiek izlietoti dzīvnieku patversmes uzturēšanai un citām aktivitātēm.

9 komentāri