1 komentārs
Valmierā pērn reģistrēti vismazāk noziegumu no lielajām pilsētām; kopumā noziedzības līmenis stabils
Foto: LETA

Šodien notiek prokuratūras gada pārskata sanāksme. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers akcentēja, ka Latvijā noziedzības līmenis ir stabils un pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, noziegumu skaits ir pat samazinājies.

Lai gan noziedzības līmenis ir stabils, tā kritums ir mazākais no Baltijas valstīm. Straujākais noziedzības kritums Baltijā ir Lietuvā, jo tur ir veikti pasākumi minimālā kaitējuma robežas noteikšanai, no kura jāsāk krimināllieta par neliela apmēra zādzībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā no republikas nozīmes pilsētām vismazāk noziegumu pērn reģistrēts Valmierā. Savukārt Rīgas reģionā reģistrēti aptuveni 43% noziegumu.

Latvijā zādzības un piesavināšanās nelielā apmērā veido aptuveni 24% kopējā nozieguma skaita. Kalnmeiers uzskata, ka jārisina jautājums par to, ka valstī minimālā kaitējuma robeža šādiem noziegumiem faktiski nav noteikta. Viņš akcentēja, ka šādu noziegumu izmeklēšana prasa lielus Valsts policijas un prokuratūras resursus, bet tomēr bez kontroles šādus zagļus arī nedrīkst atstāt, jo ir profesionāli zagļi, kas šāda apmēra zādzības veic divas līdz trīs reizes dienā.

Pagājušajā gadā arī samazinājies narkotiku noziegumu skaits. Savukārt nākamo gadu prioritāte būs noziegumi valsts institūcijās, kas saistīti ar korupciju.

Plašāk par prokuratūras secinājumiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl