Valkā tūristu pievilināšanai izmantos neparastu braucamrīku – sliežu velosipēdu

4 komentāri

Valkā tūristu pievilināšanai top jauna izklaides programma. Braukšanai pa pilsētas pamestajiem sliežu ceļiem būvē speciālus dzelzceļa velosipēdus. Viens jau ir gatavs un LNT Ziņas devās to izmēģināt.

Savdabīgā transporta līdzekļa novietne uzbūvēta tieši uz viena no sliežu ceļiem. Tas tādēļ, lai pasmagā ierīce nebūtu tālu jānes. Dzelzceļa velosipēds ir tapis projekta ”Green railway” jeb ”Zaļās dzelzceļa līnijas” ietvaros.

“Doma tāda – vilcienu projektā mēs neieviesīsim, bet kaut ko līdzīgu vilcienam, ar ko var pārvietoties pa sliedēm – ērti vienkārši un jautruma efekts,” stāsta Valkas novada domes projektu vadītājs Toms Smitiņš.

Ideja noskatīta Vācijā, kur dzelzceļa velosipēdiem bijusi liela piekrišana tūristu vidū. Princips vienkāršs – ar pašu pieliktu spēku dzīt transportlīdzekli uz priekšu. “Līdzīgi, kā ar drezīnu, taču drezīnā pumpējam, šeit minam,” stāsta Valkas novada domes projektu vadītājs.

Dzelzceļa velosipēdus (šobrīd plānots, ka tie būs divi) ir iecerēts integrēt plašāka mēroga tūrisma shēmā. Tiem būs jākalpo kā daļai no piedāvājuma, kurus apmeklētāji varēs izmantot apceļojot Ziemeļvidzemi.

“To varēs izmantot pašvaldības svētkos, gan arī ikdienā, vasarā. Tūrisma centrs izveidos paketi. Tad arī cilvēki varēs iet jautāt un darboties,” stāsta Valkas pašvaldības darbinieks.

Precīzu laiku, kad dzelzceļa velosipēdus plānots palaist vēl nav zināms. Pirmkārt, joprojām notiek to tehniskā testēšana. Otrkārt, vietās, kur sliedes škērso ielas, jāizvieto brīdinājuma zīmes.

Maršruts vedīs pa tiem sliežu ceļiem Valkā, kuri ikdienā netiek izmantoti. Vieglākai braukšanai izpļaus zāli, savukārt, no kokiem mēginās veidot kaut ko līdzīgu alejai.

Kopumā šādā veidā iespējams būs iespējams nobraukt maršrutu trīs kilometru garumā. Pietiekoši, lai sajustu fizisko slodzi. Lai gan braucot normālā tempā divi minēji mierīgi var vest vēl sešus pasažierus sēdvietās.

Dzelzceļa velospidēda pirmais prototips vēl tiks testēts. Arī mūsu brauciens atklāja vairākas nianses pie kurām piestrādāt. Visticamāk, tā pa īstam dzelzceļa velosipēds vecās sliedes pierībinās nākamajā sezonā.

4 komentāri