Valdības kavētie darbi krājas: ko ministri saka par savu veikumu?

5 komentāri

Premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) ceļ trauksmi par to, ka valdība netiek galā ar solīto uzdevumu izpildīšanu. Bez izņēmuma visiem ministriem kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Pārresoru koordinācijas centram un Valsts kancelejai otrdien nosūtīta premjerministra rezolūcija paveikt uzdevumus, kuru izpildīšanas termiņš jau beidzies.

Tomēr vien retais no LNT Ziņu aptaujātajiem ministriem atzīst, ka darbu kavēšanās ir problēma.

Uldis Augulis, satiksmes ministrs (ZZS)

Ir kaut kādi jautājumi, kas, protams, objektīvu apstākļu dēļ nav atkarīgi tikai no vienas ministrijas puses. Bet valsts sekretārs manā uzdevumā šobrīd strādā, lai iespējamo skaitu varētu samazināt.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre (ZZS)

Visās ministrijās ir iekavēti darbi. Tas, pie kā mēs strādājam, regulāri pārskatām, kādi ir parādi, mēģinām atrast veidus, kā to novērst. Dažkārt tie ir radušies tādēļ, ka uzdevums ir ļoti sarežģīts un prasa vairāk laika, lai to izdarītu kvalitatīvi. Dažkārt arī tiešām varbūt kāda neizdarība. Bet neizdarību, paldies Dievam, ir stingrā mazākumā.

Savukārt vairums aptaujāto ministru neuzskata, ka uzdevumu izpildīšana laikus sagādā problēmas.

Jānis Reirs, labklājības ministrs (“Vienotība”)

Darbu kavēšanās problēmas nav. Lapiņa ir viena no baltākām. Ir neizpildīti četri uzdevumi. Bet tiem visiem ir objektīvu iemeslu dēļ pārcelta izpilde.

Kā “diezgan labu” situāciju vērtē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”). Viņš ministrijas darbā būtiskas problēmas neredz. Apmierināts ar veikumu ir arī izglītības ministrs un tieslietu ministrs.

Dzintars Rasnačs, tieslietu ministrs (VL-TB/LNNK)

Kopumā mums ir absolūti lielākā uzdevumu daļa no visām ministrijām. Ja procentuāli mēs rēķinam, mēs esam vieni no labākajiem.

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs (“Vienotība”)

Nepadarīto darbu atgādināšana ir ļoti laba lieta, jo tas ļauj aktualizēt esošo situāciju. Bet es domāju, ka tiekam galā.

Valdības vadītājs ir pretējās domās. Māra Kučinska vērtējumā kavēto darbu skaits ir sasniedzis kritisku apmēru.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents (ZZS)

Protams, skaits, kas ir virs 200 – neizpildītie [darbi], tas ir pārāk iespaidīgs. Es pieņemu, ka tam jābūt krietni mazākam. Kavēšanās ir, protams, problēma. Ceru, ka tas pievērsīs katra ministra personīgo uzmanību, un šo jautājumu mēs nenoņemsim no darba kārtības.

Kavēto darbu izpildīšanai premjers devis laiku līdz pirmajam martam. Māris Kučinskis sola nepieļaut ministriju neizdarību, bet neprecizē, vai pret ministriem, kuri nebūs tikuši galā ar uzdevumiem, kā vērsīsies.

Video: LNT Ziņas

5 komentāri