Komentāri
Valdība vēl nelemj par viesstrādnieku piesaisti atsevišķās jomās, jo jādiskutē par profesiju sarakstu
FOTO: LETA

Valdība šodien, 13. februārī, atlika lemšanu par augsti kvalificētu viesstrādnieku piesaisti no ārzemēm atsevišķās jomās, jo ir nepieciešamas diskusijas par atsevišķām sarakstā esošajām profesijām.

Minētie jautājumi tiks pārrunāti tad, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) atgriezīsies no vizītes Korejā. Ekonomikas ministrija (EM) otrdien izskatīšanai valdībā bija iesniegusi rīkojuma projektu par profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Tas paredz noteikt, ka ārvalstu darbaspēku varēs piesaistīt 237 profesijās tādās jomās kā zinātne, fizika, ķīmija, matemātika, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība, elektrotehnoloģijas, elektrotehnika, būvniecība, finanšu analīze, zvejas kuģu vadība, gaisa kuģu piloti un tehniskās apkopes personāls.

Pēc diskusijām ar mediķus pārstāvošajām organizācijām no profesiju saraksta svītrota ārvalstu mediķu piesaiste.

EM skaidro, ka profesiju iekļaušana profesiju sarakstā tiek īstenota ar mērķi novērst darba spēka trūkumu konkrētās sfērās, kā arī neierobežot augsti kvalificēta darbaspēka pieplūdumu atsevišķās valstij nozīmīgās profesijās, piemēram, zinātnieki un pētnieki.

Lasi vēl