Valdība šonedēļ varētu spriest par dažādu pakalpojumu pieejamību personām ar vakcinācijas sertifikātu

5 komentāri

Valdībā ceturtdien, 10. jūnijā, varētu skatīt principus, kā padarīt pieejamākus dažāda veida pakalpojumus personām ar vakcinācijas sertifikātu, šodien, 7. jūnijā, pēc Sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Koalīcijas partneru sanāksmē šodien, 7. jūnijā, pārrunātas vairākas aktuālas tēmas, tostarp Covid-19 saslimstības mazināšanās un vakcinācijas programmas attīstība, kuras rezultātā katru nedēļu tiekot savakcinēti vēl 5% Latvijas iedzīvotāju.

Kariņš informēja, ka šonedēļ valdībai jāvienojas par to, kādā virzienā tai doties saistībā ar dažāda veida atvieglojumiem. Speciālisti Operatīvās vadības grupā (OVG) turpina pie šī strādāt, un premjers prognozēja, ka rīt valdība vēl neskatīs atvieglojumu pārkārtošanu, tomēr to varētu darīt ceturtdien, 10. jūnijā.

Viņaprāt, svarīgākais ir vienoties par principiem, un centrālais princips varētu būt vakcinācijas sertifikāts, kas uzrādītu dažādus statusus – vai cilvēks ir ieguvis negatīvu Covid-19 testu, vai ir vīrusu pārslimojis vai pilnībā vakcinēts pret to.

“Atbilstoši šim sertifikātam dažāda veida pakalpojumi varētu būt vairāk pieejami. Par to rīt [8. jūnijā] valdības sēdē un OVG turpinās diskusiju. Svarīgi, ka ir saprotams protokols, ko pielāgot dažādās jomās, kā arī saprast to, kā mēs tālāk dzīvosim,” akcentēja premjers.

Savukārt zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) informēja, ka koalīcijas partneri pārrunājuši jautājumu par ierobežojumu mīkstināšanu apstākļos, kad valstī mazinās saslimstība ar Covid-19. Viņš stāstīja, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) koalīcijas partnerus informējis par iespējamiem atvieglojumiem tirdzniecības un ēdināšanas jomā.

Gerhards uzsvēra, ka ikviens turpmākais lēmums par atvieglojumiem tiks pieņemts, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un vakcinācijas pret Covid-19 tempus, kā arī digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanas gaitu.

“Pasākumi ir jāievieš uzmanīgi, lai nerastos lielas problēmas rudenī un septembrī skolēni varētu atgriezties klātienes mācībās,” akcentēja Gerhards.

5 komentāri