2 komentāri

Māra Kučinska valdības rīcības plānā ielavījies viens visai kuriozs uzdevums, kura izpildei ar ministru centību vai naudas piesaisti vien būs par maz. Proti, līdz nākamā gada nogalei iecerēts palielināt noslēgto laulību skaitu un par trešdaļu samazināt šķiršanos.

TV3 Ziņu mēģinājumi pie atbildīgajiem ministriem noskaidrot, ar kādiem instrumentiem politiķi cilvēkus skubinās pie altāra, gan cieta neveiksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzdevums ielikts kā pirmais valdības rīcības plāna sadaļā ”Demogrāfiskās situācijas un ģimenes dzīves kvalitātes uzlabošana”. Tā kā ”laulībā balstīta ģimene ir vērtība”, izvirzīts konkrēts mērķis panākt, ka līdz nākamā gada beigām uz 1000 iedzīvotajiem tiek noslēgtas 6,7 laulības.

Salīdzinājumam – 2014. gadā koeficients bija 6,3. Kopš tā laika vēlme precēties sabiedrībā gājusi mazumā. Piemēram, šā gada sākumā slēgto laulību skaits krities par 7%.

Taču tas nav viss. Vēl ambiciozāki mērķi valdībai ir cīņā pret šķiršanos. 2014. gadā uz 1000 iedzīvotājiem šķirās trīs pāri, bet nākamā gada beigās no laulības gredzeniem saskaņā ar politiķu ieceri būtu jāatsakās vairs tikai diviem pāriem.

TV3 Ziņas pie atbildīgajiem – labklājības un tieslietu ministriem – vēlējās noskaidrot, ar kādām metodēm plānu paredzēt īstenot.

Par demogrāfijas veicināšanu atbildīgais labklājības ministrs Jānis Reirs nesaprot, no kurienes uzdevums parādījies un kas ir tā autors:

Es arī biju nedaudz pārsteigts par šo formulējumu, jo demogrāfijas veicināšanai Labklājības ministrijai ir instrumenti, bet lai piespiestu cilvēkus precēties – tādu nav. Dzimtsarakstu nodaļas ir pakļautas Tieslietu ministrijai un pašvaldībām.

Līdzīgi par plāniem iejaukties laulības dzīvē plecus rausta tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs:

Tieslietu sadaļā tas nav. Nesaprotu, kāpēc to jautājumu uzdodat mums. Par ģimenes politiku atbild Labklājības ministrija! Jebkurā gadījumā tas ir ļoti pozitīvi!

Vienīgais taustāmais labums, ko tuvākā nākotnē varētu sagaidīt precēties gribētāji, ir iespēja laulību slēgt pie notāra, ne tikai baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā.

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa pieļauj, ka politiķi rīcības plānā mēģinājuši izdabāt konservatīvi noskaņoto ģimenes organizāciju gaidām, jo bez laulības pabalsta vai šķiršanās nodevas ir tikai viens instruments, kā valdība var šos procesus mēģināt ietekmēt:

”Laulībai jāatver plašākas robežas, proti, Latvijā laulātību var celt tikai, ļaujot precēties homoseksuāliem pāriem. Tas ir reāls veids, kā bez materiāliem ieguldījumiem šo rādītājus ietekmēt.”

Ka noskaidroja TV3 Ziņas, plāna ļaut precēties viendzimuma pāriem Kučinska valdībai šobrīd nav.

Video

TOP komentāri

  • ewita19991
  • idiote
    0 0 0

    idiote

    ,,kaut ,kads aarprats ,musu liekeeziem darbs aptruucies,,citu probleemu ,mums nav,,,,sviests

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl