Valdība plāno atbalstīt ātrās palīdzības auto iegādi, neizmantojot ārpakalpojumu

1 komentārs

Kā labāk apgādāt ar automašīnām Rīgas ātrās palīdzības mediķus – to šodien apsprieda valdībā un par šo jautājumu valdības sēdē raisījās garas diskusijas. Taču ministri vēl nebija gatavi atbalstīt priekšlikumu automašīnas iegādāties par valsts budžeta līdzekļiem, nevis ārpakalpojumā. 

Līdz nākamā gada aprīlim 100 ātrās palīdzības automašīnas Rīgas reģionam nodrošinās Rīgas Sanitārā transporta autobāze. Jau sadarbības līguma slēgšanas laikā 2010. gadā ap uzņēmumu un tā īpašnieku Adigjozalu Mamedovu gūlās šaubu ēna par to, cik godīgā cīņā uzņēmējs ticis pie 30 miljonu eiro līguma uz pieciem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šķiet, Valsts kontroles aizdomas par iespējamu naudas šķērdēšanu bijis pēdējais punkts, lai jaunais veselības ministrs Guntis Belēvičs aicinātu valdību atteikties no jebkura privāta uzņēmuma pakalpojumiem.

Ministrs argumentēja, ka valsts gana sekmīgi jau pati nodrošina ”ātros” ārpus Rīgas. Lai to darītu arī Rīgā, būtu nepieciešams līzingā iegādāties vēl 40 automašīnas. Un, ja to var privātais uzņēmējs, tad arī valsts varot.

Finanšu ministru veiktie aprēķini par valsts ieguvumiem šodien gan nepārliecināja, un viņš aicina turpināt sadarbību ar privāto uzņēmēju. Un jau patlaban ir izsludināts jauns 52 miljonu eiro vērts iepirkums uz septiņiem gadiem.

Rīgas Sanitārā transporta autobāze šobrīd ikdienā nodrošina 76 ātrās palīdzības automašīnu apkalpošanu un rezervē, ja kāds auto salūzt, ir vēl 24 mašīnas. Autobāzes īpašnieks cītīgi seko konkursa gaitai, bet vai piedalīsies, vēl nezina.

Valdība šodien vēl nebija gatava pieņemt galīgo lēmumu par to, vai atteikties no ārpakalpojumiem. Tas tiks skatīts kādā no nākamajām sēdēm, bet rīt arī Saeimas komisijā.

TOP komentāri

 • Janka.
  0 0 0

  Janka.

  Dies kas nav!
  Valsts kontroles atzinums ir tāda tukša parunāšana vien!
  Varbūt atlaižam arī valsts kontroli un nododam tās funkcijas kādai privātai aģentūrai?
  Ja jau viņā valsts vīriem nav jāieklausās!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl