Valdība piešķir 52,2 miljonus Latgales attīstībai

Komentāri

Valdība šodien nolēma atbalstīt jaunu rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmes veicināšanai līdz 2017. gadam. Latgales plānošanas reģiona un Alūksnes novada pašvaldībām no Eiropas Reģionālās attīstības fonda paredzēti 52,2 miljoni eiro pamestu industriālo teritoriju sakārtošanai.

Apgūstot šos līdzekļus, pašvaldības būs atbildīgas par konkrētu kritēriju sasniegšanu – 818 jaunas darbavietas, 52 miljonu eiro piesaistītas jaunas investīcijas un par 1,24 kvadrātkilometriem samazinātas degradētas teritorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairākus desmitus miljonus eiro plāno piešķirt arī Labklājības, Zemkopības un citas ministrijas. Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja uzskata, ka pārmaiņas Latgalē notiek, bet lēni.

Iepriekšējos trīs gados Latgales reģiona glābšanai no nabadzības un iznīkšanas ieguldīti teju 100 miljoni eiro. Nelieli uzlabojumi ir, tomēr joprojām ”zilo ezeru zemē” ir zemākie ienākumi valstī, lielākais bezdarbs, zema uzņēmējdarbības aktivitāte un daudzi iedzīvotāji aizbrauc.

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja uzskata, ka līdz šim paveiktais ir tikai labs sākums.

Nosiltinātas 38 ēkas, un tagad pašvaldībās uz apkuri ietaupītos 40% var novirzīt citiem mērķiem. Daudzi miljoni ieguldīti ceļu infrastruktūrā.

Labklājības ministrija Latgalei plāno novirzīt vairākus miljonus eiro, tostarp bezdarbnieku un jauniešu mācībām, darbavietu subsidēšanai un atbalstam reģionālajai mobilitātei. Bet ar Zemkopības ministrijas pārraudzīto Lauku attīstības programmu reģiona tautsaimniecībā ieguldīt ap 131 miljonu eiro. Citas ministrijas skaitli vēl precizē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl