Valdība pieņēmusi gala lēmumu Stūra mājas glābšanai

Komentāri

Ministri no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vienojušies piešķirt vairāk nekā 21 000 eiro ēkas sagatavošanai ziemas sezonai. Iecerēts, ka no nākamā gada sākuma, kad sāksies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, bijušā VDK ēka atkal vērs durvis apmeklētājiem.

Jau aptuveni divas nedēļas bijušais Čekas nams, kurā vairākus mēnešus bija ierīkota VDK zvērībām veltīta izstāde, apmeklētājiem ir slēgts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā lielo apmeklētāju interesi, Okupācijas muzejs gatavs rūpēties par ekspozīciju pagrabstāvā un pirmajā stāvā arī turpmāk.

Kultūras ministre Dace Melbārde valdībā prasīja finansējumu šo telpu apkurināšanai un ekspozīcijas papildināšanai.

Pagājušā nedēļā valdība konceptuāli atbalstīja šo ieceri. Un otrdien, 28. oktobrī,  Ministru kabinets lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairāk nekā 16 000 eiro piešķirt pirmā un pagrabstāva telpu pielāgošanai darbībai ziemas sezonā un 5 340 eiro Latvijas Okupācijas muzejam ekspozīcijas darbības nepieciešamajam aprīkojumam.

Lai 2015. gadā nodrošinātu izstādes  darbību ēkas pirmajā stāvā un pagrabstāvā, ir nepieciešami vairāk nekā  193 000 eiro.

Iecerēts, ka 100 000 eiro Okupācijas muzejs nopelnīs no pārdotajām biļetēm, bet atlikušo summu piešķirs Kultūras ministrija.

Tomēr nav skaidrs, kas ar ekspozīciju notiks pēc 2015. gada, jo ilgtermiņa risinājuma arī izstādes darbības nodrošināšanai nav.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl