Valdība pieņēmusi gala lēmumu Stūra mājas glābšanai

0 Komentāru
Valdība pieņēmusi gala lēmumu Stūra mājas glābšanai
FOTO: LETA

Ministri no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vienojušies piešķirt vairāk nekā 21 000 eiro ēkas sagatavošanai ziemas sezonai. Iecerēts, ka no nākamā gada sākuma, kad sāksies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, bijušā VDK ēka atkal vērs durvis apmeklētājiem.

Jau aptuveni divas nedēļas bijušais Čekas nams, kurā vairākus mēnešus bija ierīkota VDK zvērībām veltīta izstāde, apmeklētājiem ir slēgts.

Ņemot vērā lielo apmeklētāju interesi, Okupācijas muzejs gatavs rūpēties par ekspozīciju pagrabstāvā un pirmajā stāvā arī turpmāk.

Kultūras ministre Dace Melbārde valdībā prasīja finansējumu šo telpu apkurināšanai un ekspozīcijas papildināšanai.

Pagājušā nedēļā valdība konceptuāli atbalstīja šo ieceri. Un otrdien, 28. oktobrī,  Ministru kabinets lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairāk nekā 16 000 eiro piešķirt pirmā un pagrabstāva telpu pielāgošanai darbībai ziemas sezonā un 5 340 eiro Latvijas Okupācijas muzejam ekspozīcijas darbības nepieciešamajam aprīkojumam.

Lai 2015. gadā nodrošinātu izstādes  darbību ēkas pirmajā stāvā un pagrabstāvā, ir nepieciešami vairāk nekā  193 000 eiro.

Iecerēts, ka 100 000 eiro Okupācijas muzejs nopelnīs no pārdotajām biļetēm, bet atlikušo summu piešķirs Kultūras ministrija.

Tomēr nav skaidrs, kas ar ekspozīciju notiks pēc 2015. gada, jo ilgtermiņa risinājuma arī izstādes darbības nodrošināšanai nav.

0 Komentāru