Komentāri
Valdība piekrīt publicēt pedagogu algas ar visiem vārdiem un uzvārdiem
FOTO: LETA

Valdība šovakar piekrita publicēt pedagogu algas ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Vairāki ministri gan kritizēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājumu. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) izteica kritiku par IZM prezentēto ideju, ka pedagogu atalgojums tiek publiskos pa pedagogu amatu grupām. Šādu pieeju ministrs nosauca kā nesaprotamu.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (V) aicināja norādīt pedagogu algu ar vārdiem un uzvārdiem, kā to patlaban norāda citas amatpersonas. Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) norādīja -, ja citās jomās amatpersonu atalgojums tiek publiskots, tad kāpēc to nevar darīt ar pedagogu algām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atzina, ka, publiskojot pedagogu algas, būtu jānorāda summas, cik katrs saņem, apvienojot amatus, piemēram, vienlaikus pildot skolas direktora un pedagoga pienākumus. Ekonomikas ministre arī norādīja uz pedagogu algu publiskošanas negatīvo pusi, proti, tas varētu radīt sociālo spriedzi.

Arī veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iestājās par to, lai tiek publicēti skolotāju vārdi un uzvārdi. Tāpat ministrs piebilda, ka pedagogu algu publicēšana kliedētu mītu, ka skolotāji ir slikti atalgoti.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) IZM prezentēto piedāvājumu kritizēja, norādot, ka konkrētajā modelī nav ietvertas piemaksas no pašvaldībām, līdz ar to netiek atainota patiesā situācija.

Pēc diskusijām valdība atbalstīja grozījumus likumā, ka pedagogu atalgojums tiks publicēts ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Likuma grozījumi gan vēl būs jāskata Saeimā.

IZM iepriekš skaidrojusi, ka likuma grozījumi nepieciešami, lai padarītu atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Grozījumu anotācijā uzsvērts, ka “demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība un informācijas par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu pieejamība”. Tāpēc, lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, būtu jāpublisko pedagogu algas.

Šādu grozījumu mērķi pagaidām neizprot Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR), komentējot šo ieceri, sacīja, ka “viss, kas notiek Izglītības un zinātnes ministrijā saistībā ar pedagogu algām, nav komentējams, un es to vērtēju kā ļoti augstu neprofesionalitāti”.

Arī tiesībsargs Juris Jansons, izskatot piedāvātos Izglītības likuma grozījumus, secinājis, ka tikai pedagogu algu publicēšana, iespējams, būtu pretrunā ar Satversmi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl