Valdība pārdala iespaidīgu summu finanšu policistu rotācijai no VID uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi

0 Komentāru
Valdība pārdala iespaidīgu summu finanšu policistu rotācijai no VID uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi
FOTO: LETA

Samocītā veidā turpinās VID darbinieku rotācija uz citiem amatiem valsts iestādēs. Politiķi arī pinas pretrunās par to, ko īsti vēlas paveikt. Rotācijas tika sāktas ar mērķi VID atbrīvot no šaubīgiem darbiniekiem, taču tagad izskan, ka rotējamie nemaz neesot uzskatāmi par negodprātīgiem.

Valdība šodien arī pārdalīja iespaidīgu summu piecu finanšu policistu pārcelšanai darbā uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi. Tam pat speciāli izveidotas piecas jaunas amata vietas.

Valdība šodien pārdalīja gandrīz 57 000 eiro no Valsts ieņēmumu dienesta uz Ieslodzījumu vietu pārvaldes budžetu. Lielākā daļa šīs naudas tiks tērēta, lai samaksātu algas pieciem finanšu policistiem, no kuriem ieņēmumu dienests un Finanšu ministrijas politiskā vadība par visām varītēm grib tikt vaļā.

Rotācijai saknes meklējamas šogad ar lielu troksni uzsāktajā VID attīrīšanā no it kā ”negodprātīgajiem” darbiniekiem. Saskaroties ar pārmetumiem, ka slikto darbinieku pārcelšanai tiek speciāli veidoti jauni amati citās iestādēs, politiķi gan savu retoriku mīkstinājuši. Tagad starp rotējamajiem un negodprātīgajiem vienādības zīme vairs neesot liekama.

Premjers jau parakstījis rīkojumu par piecu finanšu policistu rotāciju, tomēr joprojām nav skaidrs, vai paši policisti tai piekrituši. Iebildumi gan nav obligāti jāņem vērā, līdz ar to viņiem būs jāizvēlas starp rotāciju un aiziešanu no amata. No politiķu teiktā noprotams, ka arī pret to viņiem nekas nebūtu pretī.

Ja rotācija beigsies kā plānots, finanšu policisti tikšot likti pie darba, izstrādājot jaunu cietumu sistēmas attīstības stratēģiju un jaunu sodu izpildes likumu. Tikmēr turpinās vārdu apmaiņa par galvenā valsts finanšu policista Kaspara Čerņecka amata pārbīdēm.

Viņa plānotā aizrotēšana no VID uz Iekšlietu ministriju ir atcelta, Čerņeckis paliks strādāt VID, tikai citā amatā – par nodokļu parādu piedziņas pārvaldes vadītāju. Atlūgumu iesniegusī dienesta vadītāja Ināra Pētersone ir devusi mājienus, ka tas noticis, jo Čerņeckim ir stipra politiskā aizmugure. Premjers Māris Kučinskis gan to noliedz.

Pati Pētersone savu atlūgumu pamatoja ar milzīgo spriedzi kolektīvā, ko radījušas pēdējā laika pārmaiņas viņas vadītajā dienestā.

0 Komentāru