Valdība neatbalsta nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim

2 komentāri

Valdība noraidīja vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju parakstītu aicinājumu atcelt nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim. Tā vietā ministri rosina mazināt kadastrālās vērtības ietekmi uz šā nodokļa aprēķināšanu.

Tomēr, kā nodoklim nākotnē jāizskatās, kam piemērojamas atlaides, kā jāaprēķina kadastrālās vērtības – koalīcijas partneriem ir atšķirīgs redzējums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministri šodien uzklausīja informatīvo ziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam. Finanšu ministrijas ieskatā, vienīgā īpašuma atbrīvošana no šā maksājuma nav ekonomiski pamatota.

Tomēr ministri bija vienisprātis, ka it īpaši Rīgā un Pierīgā, daudzām mājsaimniecībām nekustamā nodokļa nasta kļuvusi nepanesama. Tomēr koalīcijas partneriem nekādi neizdodas vienoties, kā maksājumu padarīt mazāku.

Tikmēr iniciatīvu portālā “manabalss” iedzīvotāju turpina parakstīties par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim. Savākti jau vairāk nekā 18 000, bet mērķis ir – savākt 50 tūkstošus parakstu.

Valdība vienojās nekustamā īpašuma nodokli turpmāk skatīt kopsakarībā ar Finanšu ministrijas plānoto nodokļu reformu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl