Komentāri

Valdība kategoriski iebilst Ventspils brīvostas dalībai ”Nord Stream 2” projektā un uzdevusi valsti pārstāvošajiem ostas valdes locekļiem jebkādas aktivitātes saistībā ar gāzes cauruļvada būvniecību bloķēt.

Atbildīgo iestāžu skatījumā riski, kas saistīti ar ”Nord Stream” projektu, Latvijai ir pārāk lieli. Eksperti gan valdības lēmumu kritizē, akcentējot, ka, neiesaistoties projektā, Latvijas tautsaimniecība zaudēs miljoniem eiro.

”Nord Stream” jautājums valdības dienaskārtībā nonāca, jo Ventspils osta saņēmusi piedāvājumu piedalīties šā skandalozā Krievijas-Vācijas gāzes cauruļvada būvniecībā. Otrdienas valdības sēdē aiz slēgtām durvīm tika uzklausīti drošības dienesti, kā arī atbildīgo ministriju ziņojumi un pieņemts lēmums ostas iesaisti projektā neatbalstīt.

Valdības lēmumam pārliecinošs atbalsts ir arī parlamenta atbildīgajā Aizsardzības komisijā. Latvija pret ”Nord Stream” iestājusies jau no paša sākuma. Būtu dīvaini, ja valsts pārstāvji brīvostā balsotu pretēji.

”Nord Stream” Ventspils ostu noskatījuši tās izdevīgā novietojuma un loģistikas dēļ. Darbs pie piedāvājuma Latvijai aizvien turpinās.

Ventspils osta lēš, ka tautsaimniecības ieguvums no iesaistes ”Nord Stream” būvniecībā būtu 25 miljoni eiro. Enerģētikas nozarē to uzskata par gana spēcīgu argumentu.

”Nord Stream” projektam seko līdzi arī Briselē. Eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš stāstiem par projekta ieguvumiem netic.

Joprojām turpinās ”Nord Stream ietekmes” uz vidi novērtējums, bet paralēli notiekot arī gatavošanās būvniecībai, kas varētu tikt sākta nākamā gada pavasarī.

Lasi vēl