Valdība devusi zaļo gaismu Daugavas stadiona rekonstrukcijas sākšanai

Komentāri

Pamatīgu pārbūvi gaida ne tikai Mežaparka Lielā estrāde, bet arī otra svarīgākā Dziesmu un deju svētku norises vieta – Daugavas stadions. Jau nākamajos svētkos deju lieluzvedumu varēs skatīties divreiz vairāk skatītāju, jo tiks paplašinātas stadiona tribīnes. Savukārt pēc tam būtiski tiks pārbūvēts viss stadions, tostarp uzbūvētas trīs jaunas halles. Rekonstrukcija izmaksās 50 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu iecerēts ņemt no Eiropas Savienības fondiem.

Par gaidāmajām izmaiņām Daugavas stadiona teritorijā pagaidām nekas neliecina, arī pats pārbūves projekts nav izstrādāts. Tapis vien makets tribīņu paplašināšanai un rekonstrukcijai un Rīgas būvvaldē iesniegta būvniecības iecere. Vienlaikus valdība vakar apstiprinājusi visus stadiona atjaunošanai nepieciešamos noteikumus, kas, Daugavas stadiona valdes locekļa Elmāra Martinsona skatījumā, faktiski dod zaļo gaismu projekta realizācijas uzsākšanai.

Es teiktu, ka ir dots starta šāviens – pats būtiskākais, lai mēs varam sākt “bīdīt” projektus, zinām nosacījumus, uz kuriem varam sākt apgūt Eiropas līdzekļus, lai izbūvētu šo sporta un kultūras kvartālu.

Daugavas stadiona rekonstrukcija notiks divās kārtās. Vispirms paplašinās tribīnes, kurām jābūt gatavām līdz 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem. Papildu tribīnes cels abos stadiona galos, bet aiz tām nākotnē taps arī halles, kas, pēc Elmāra Martinsona teiktā, lieti noderēs arī deju svētku laikā.

Foto

Sadarbībā ar Kultūras un Izglītības ministriju tika definētas prasības, kas ir vajadzīgs dejotājiem, ne tikai sportam. Un dejotāji teica – mums ir vajadzīgs vairāk nekā 10 000 sēdvietu – to mēs esam panākuši, lai beigtu stāstu, ka 15 000 dejo un 5 000 skatās. Būs arī jauns laukums, jauni vieglatlētikas celiņi, tā ir sporta infrastruktūra, kas ir būtiska arī dejotājiem. Līdz šim dejotāji nonāca un palika šajos tukšajos laukumos. Projektu īstenojot, šeit būs halles, kur dejotāji ienāks slēgtās telpās, viņi būs pasargāti no saules, lietus.

Pēc Martinsona teiktā, pārmaiņas piedzīvos arī ledus halle, kas tiks pilnībā pārbūvēta. Tāpat tiks atjaunoti stadiona ieejas piloni un bobsleja treniņu starta estakāde.

Mēs plānojam sadarboties ar Latvijas Arhitektu savienību, piesaistīt viņu kapacitāti, lai mēs dabūtu vienotu redzējumu par visu teritoriju, lai katra ēka nebūtu drusku citādāka un lai iekļautos pilsētas vidē. Tad mēs sludināsim metu konkursu uz visu teritoriju ar noteiktiem nosacījumiem, tas varētu notikt nākamgad.

Stadiona rekonstrukcijas gaitā plānots sakārtot arī tā apkārtni, piegulošās ielas un izveidot jaunu autostāvvietu. Daugavas stadiona vadītājs akcentē, ka darīts tiek viss, lai pēc rekonstrukcijas stadions būtu maksimāli noslogots, tāpēc šobrīd notiek sarunas ar sporta federācijām par to, kā pēc rekonstrukcijas pilnvērtīgi aizpildīt stadiona telpas.

No Eiropas mēs panākam to, ka dabūjam sienas un sakārtotu teritoriju, un tad pašas federācijas nāk ar līdzfinansējumu, lai aizpildītu to ar savu saturu.

Daugavas stadiona rekonstrukciju pilnībā plānots pabeigt līdz 2022. gadam.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl