Valdība atvēl 2,5 miljonus eiro piemaksām policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 krīzes laikā

2 komentāri

Valdība atbalstījusi 2 590 703 eiro piešķiršanu Covid-19 krīzes piemaksām policistiem, robežsargiem un Valsts drošības dienesta amatpersonām, informēja Iekšlietu ministrijā.

Piemaksas paredzētas 20% apmērā no atalgojuma, Finanšu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs IeM finansējumu, lai nodrošinātu piemaksas no 12. marta līdz 31. maijam.

Piemaksas paredzētas Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts drošības dienesta amatpersonām.

Kritēriji paredz, ka piemaksas būs tikai tām amatpersonām, kuras ir tiešā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām, ir tiešā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem vai arī veic darbu paaugstinātas intensitātes un apdraudējuma apstākļos, nodrošinot īpašu ieguldījumu pandēmijas ierobežošanā un izraisīto seku mazināšanā.

Jau ziņots, ka Valsts policija un Valsts robežsardze ir iesaistīti ārkārtējās situācijas ierobežojumu kontrolē un citos pasākumos.

Tāpat ziņots, ka piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ģimenes ārsti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, Veselības ministrijas (VM) Krīzes vadības grupas speciālisti, Latvijas Infektoloģijas centra mediķi, kā arī laboratorijās un uzņemšanas nodaļās strādājošie. Piemaksas saņems arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) darbinieki.