Valdība atmet ieceri atcelt samazināto PVN medikamentiem

Komentāri

Nodokļu un veselības aprūpes reformas un, visticamāk, vairs netiks apsvērts priekšlikums atcelt medikamentiem samazināto pievienotās vērtības nodokli. Lai gan šādi varētu iegūt papildu līdzekļus veselības aprūpei, pret nodokļa likmes palielināšanu iebilda gan mediķi, gan farmācijas nozare. Jāpiebilst priekšlikumu, kur naudu iegūt – pagaidām nav.

Domājot par mediķu algu palielinājumu, priekšlikums par samazināto PVN atcelšanu medikamentiem nāca no Darba devēju konfederācijas. Lai gan sākotnējie aprēķini liecina, ka šādi varētu atrast veselības aprūpei tik ļoti nepieciešamos 80 miljonus eiro, tas nozīmētu zāļu cenu pieaugumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daļai iedzīvotāju būs apgrūtināta piekļuve medikamentiem, arī slimnīcas būs spiestas tērēt vairāk medikamentiem un medicīnas līdzekļu iepirkšanai.

Arī veselības ministre par šādu ieceri nav sajūsmā. Pašlaik sadarbībā ar Finanšu ministriju tiek aprēķināts, ko samazinātā PVN atcelšana nozīmētu kompensējamo medikamentu sarakstam un kā tas ietekmētu zāļu gala cenu.

Nauda veselības aprūpei ir nepieciešama, jāsaprot, no kurienes finansējums varētu nākt. Šī bija viena no idejām, kura ir skaidri jāaprēķina, jāsaprot par ietekmēm uz visām pusēm.

Galu galā, arī premjerministrs secinājis, ka šāds priekšlikums nav atbalstāms. Tiesa, jauna risinājuma atrašanai laika nav daudz – vienošanās jāpanāk turpmāko nedēļu laikā.

Tātad ceturtdien nodokļu reformu vadības darba grupā un nākamnedēļ koalīcijā un Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Lai gan laiks nav valdības sabiedrotais, pašlaik citu konkrētu priekšlikumu nav.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl