Valdība atbalsta slimnīcu tikla optimizāciju

1 komentārs

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas iecerētās izmaiņas slimnīcu darbībā. Proti, atkarībā no sniegto pakalpojumu sarežģītības un pacientu plūsmas tās tiks sadalītas piecos līmeņos.

Ministrija apkopoja slimnīcu datus par pacientu skaitu martā un aprīlī. Secināts arī, ka daudzas slimnīcas neatbilst to deklarētajam līmenim. Tāpēc tuvākajā laikā ministrija kopā ar Veselības inspekciju veiks kontroles pasākumus stacionāros.

Reģionālās slimnīcas tiks pieskaitītas pie 4. līmeņa, vienlaikus samazinot to skaitu līdz 3-4. Savukārt 1. līmeņa stacionāri nodrošinās tikai aprūpes un neatliekamās palīdzības pakalpojumus.

“Dati liecina ka reģionos mazās slimnīcas faktiski aizstāj vai daļēji pārklājās ar ģimenes ārstiem, vai kas būtu nodrošināma ambulatori. Tas nozīme, ka šeit acīmredzot ir efektivitātes rezerves. Jo, protams, sekmīgi saņemtais ģimenes pakalpojumus ir gan efektīvāks, gan lētāks, nekā pat nespecializēta slimnīca,” uzskata veselības ministre Ilze Viņķele.

Veselības ministrija arī plāno diskutēt ar slimnīcām un to kapitāla daļu turētājiem par iespējamo valsts līdzdalības iegūšanu stratēģiski svarīgās ceturtā līmeņa slimnīcās: Liepājas, Daugavpils un Vidzemes. Tas atvieglotu sadarbību starp resoriem. Vienlaikus tiek solīts, ka kopējais slimnīcu skaits Latvijā nesaruks un ka to tīkla optimizācija iet komplektā ar administratīvi-teritoriālo un izglītības reformu.

Pašlaik valsts apmaksātos stacionāros pakalpojumus sniedz 40 slimnīcas, kas ir divreiz mazāk, nekā pirms 10 gadiem.