Valdība atbalsta pretrunīgi vērtētā investora piedāvājumu investēt airBaltic

1 komentārs
Valdība atbalsta pretrunīgi vērtētā investora piedāvājumu investēt airBaltic
FOTO: LETA

Valdībā sperts nākamais solis investora piesaistei airBaltic, pēc vairāku stundu apspriešanās slēgtā sēdē par to vienojies Ministru kabinets.

Valdības lēmums esot balstīts gan uz auditorkompānijas PriceWaterhouseCoopers, gan uz drošības dienestu un pašas aviokompānijas sniegto informāciju.

Līguma projektu sākotnēji bija iesniedzis pats investors, Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs Girmess, kurš apņēmies ieguldīt 52 miljonus eiro, pretī saņemot 20% airBaltic akciju.

Tagad līgums gandrīz pārstrādāts pilnībā, noņemti vairāk nekā 20 strīdīgi jautājumi, tostarp prasība par noteiktu lidmašīnu iegādi. Pēc premjeres teiktā, līgums tagad atbilst valsts interesēm.

Lai gan akcionāru līgums to neparedz, tomēr par to, vai airBaltic tomēr varētu iegādāties pretrunīgi vērtētās Krievijā ražotājas Sukhoj lidmašīnas, neviens īsti atbildi nesniedza.

Lai kliedētu bažas par kompānijā notiekošo, valdība uzdevusi Satiksmes ministrijai sadarbībā ar auditorkompānijām veikt pārbaudi par kompānijas darbību no 2011. gada.

Vai investora piesaiste veikta atbilstoši valsts interesēm, tiks pārbaudīts īpašā auditā. Līdz šim investori nav bijuši valsts interesēm atbilstoši, secināja premjere.

Līgumu ar grozījumiem valsts vārdā parakstīs Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, un to varēs darīt tikai pēc tam, kad savu lēmumu par Valsts kases aizdevumu 80 miljonu eiro apmērā būs lēmusi Saeima.

Savukārt airBaltic savus komentārus plāno sniegt rīt.
1 komentārs