Valdība apstiprina atbalsta pasākumu plānu uzņēmējiem

Komentāri

Lai mīkstinātu Krievijas pārtikas embargo radīto seku ietekmi, valdība šodien, 9.septembrī oficiāli apstiprināja atbalsta pasākumu plānu uzņēmējiem.

Kā viens no galvenajiem punktiem paredzētas līdz divu gadu ilgas kredītbrīvdienas. Tikmēr, ļoti iespējams, drīz būs jālemj par papildu pasākumiem. Ja stāsies spēkā Eiropas Savienības jaunākais sankciju bloks, sagaidāma asa Krievijas pretreakcija.

Ar iespējamajiem soļiem, lai samazinātu negatīvo ietekmi, kuru radījis daļēji slēgtais Krievijas tirgus, valdība konceptuāli bija vienojusies jau agrāk.

Tagad vairāki punkti apstiprināti oficiāli. Viens no tiem – atvieglojums kredītu atmaksā. Ja nepieciešams, uzņēmēji var cerēt uz aizņēmuma pamatsummas atlikšanu vizmas uz gadu, bet ne vairāk par diviem.

Tāpat, Finanšu ministrija, izstrādājusi instrukciju, kā nepārkāpjot likumus, dažādas iestādes var īstenot tā saukto zaļo iepirkumu, atbalstot vietējos lauksaimniekus un pārtikas ražotājus.

Uzņēmējus pārstāvošā Tirdzniecības un rūpniecības kamera, atzīst, ka līdzšinējie Krievijas ieviestie  ierobežojumi ir sabremzējuši attīstības tempus, taču kopumā ietekme nav dramatiska.

Eiropas Savienības darba kārtībā ir jauns sankciju bloks, līdz ar to, arī Krievijas pretreakcija. Kāda pagaidām tā varētu būt ir tikai minējumi, vēl plašāks pārtikas produktu embargo, kas varētu skart, piemēram zivju konservu ražotājus.

Iespējams, var tikt pieprasīta arī priekšapmaksa par Latvijai piegādāto gāzi. Vai arī Krievijas gaisa telpas ierobežojumi, kas ietekmētu aviokompāniju pārlidojumus.

Premjerministre Laimdota Straujuma un ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis vienoti apgalvo, ka viņiem esot plāni, ko un kā darīt. Taču kāpēc runāt par to kā nav.

Savukārt ar 15 tūkstošiem eiro valdība nolēma segt izdevumus, kas radušies transportējot un ārstējot Ukrainas konfliktā cietušos. Tagad Veselības ministrija apzinās, vai Latvijā ir ārsti, kas paši būtu ar mieru doties uz Ukrainu, lai darbotos vietējās slimnīcās.

Kādas varētu būt šīs izmaksas pagaidām nav zināms, tāpat, kā nav zināms iespējamo brīvprātīgo ārstu skaits. Vēlmi uzņemt ārstus izteikusi Ukrainas puse.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl