Vakcinācijas pret Covid-19 procesā ir iesaistījušās visas ģimenes ārstu prakses

0 Komentāru
Vakcinācijas pret Covid-19 procesā ir iesaistījušās visas ģimenes ārstu prakses
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Patlaban visi ģimenes ārsti ir iesaistījušies vakcinācijas pret Covid-19 procesā vai nu vakcinējot savās praksēs, vai nosūtot vakcinēties uz vakcinācijas kabinetiem ārstniecības iestādēs, ar kurām konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Tādējādi, pēc nodaļas datiem, no 1242 ģimenes ārstu praksēm 776 veiks vakcināciju savās praksēs, savukārt 466 nodrošinās saviem pacientiem iespēju veikt vakcināciju pret Covid-19 citās ārstniecības iestādēs.

Ja iedzīvotāji tomēr saskaras ar apgrūtinātu vakcinācijas pieejamību konkrētā ģimenes ārsta praksē, Vakcinācijas nodaļa aicina informēt NVD teritoriālās nodaļas, rakstot e-pastu uz “[email protected]” vai zvanot uz kādu no reģionālajiem tālruņiem. Rīgā un Pierīgā ar teritoriālo nodaļu var sazināties zvanot uz 67201282, Zemgalē – 63027249, Kurzemē – 63323471, Vidzemē – 64772301 un Latgalē – 65422236.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19, vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Savukārt iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams NVD mājaslapā.

Jau ziņots, ka no šodienas, 1. oktobra, visām ģimenes ārstu praksēm bija jābūt iesaistītām vakcinācijas pret Covid-19 procesā.

0 Komentāru