Vakcinācijas loterijas galvenais laimests ir paredzēts 100 000 eiro apmērā

70 komentāri

Vakcinācijas loterijā 12 nedēļu garumā plānots izlozēt laimestus 720 000 eiro vērtībā. To paredz valdībā atbalstītais likums, kura mērķis ir sekmēt vakcinēšanos. Loterijas rīkošanu ministri apstiprinājuši, par spīti valdības pieaicināto ekspertu iebildumiem, kuri izlozi neatbalsta.

Saskaņā ar valdības ārkārtas sēdē atbalstīto likumu vakcinācijas loteriju rīkos 12 nedēļas. Loterijā automātiski piedalītos visi, kuri kopš vakcinācijas sākuma Latvijā saņēmuši vismaz vienu poti pret Covid-19.

Lasi vēl – Valdības pieaicinātie eksperti neatbalsta vakcinācijas loterijas rīkošanu

Katru nedēļu plānots izlozēt piecus dalībniekus – pa vienam no katra reģiona, kuriem būs iespēja izlozēt kādu no pieciem laimestiem: divus pa 2500 eiro un 5000 eiro, bet vienu 10 000 apmērā.

Papildu tam katru nedēļu tiktu izlozēti 150 laimesti pa 100 eiro. Un, lai sekmētu senioru vakcināciju, ik nedēļu izlozēs vēl piecus dalībniekus – pa vienam no katra reģiona, kuri ir vismaz 60 gadus veci. Katrs no viņiem saņemtu 1000 eiro.

Loterijas noslēgumā plānota lielā laimesta izloze. Arī tajā piedalītos pa vienam dalībniekam no pieciem reģioniem, kuriem būs iespēja vinnēt divus laimestus pa 15 000 un 25 000 eiro, bet galvenā loze paredzēta 100 000 eiro vērtībā.

No laimestiem nodokļus neiekasēs. Ministri likumu apstiprināja bez iebildumiem. Savukārt valdības pieaicinātā ekspertu grupa loteriju neatbalsta.

“Šāds solis norāda uz to, ka, iespējams, esošie risinājumi nestrādā. Un līdz ar to ir nepieciešams ķerties pie šāda risinājuma, kas daļā sabiedrības varētu tikt uzskatīts gan par valdības izmisuma soli, gan par tādu nosacītu pierunāšanas, uzpirkšanas mēģinājumu,” norāda Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis.

Turpretī veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsver, ka nepieciešams izmantot visas iespējamās metodes, lai bez vilcināšanās censtos veicināt vakcināciju, jo draudus rada vīrusa lipīgākā delta varianta izplatība, kas arī Latvijā kļuvis par dominējošo paveidu.

“Mūsu rīcībā trūkst viena galvenā resursa, un tas ir laiks. Diemžēl tās likmes Latvijas sabiedrībai, kas ir saistītas ar nepietiekamu vakcinācijas aptveri, ir ļoti lielas. Šīs likmes ir mērāmas cilvēku dzīvībā. Tieši visvairāk cilvēku lokā, kas ir gados vecāki un kuriem ir sliktāks veselības stāvoklis. Līdz ar ko mums ir pienākums – gan morāls, gan politisks un epidemioloģisks pienākums – izmantot visus rīkus, lai sekmētu vakcinācijas aptveri,” teic Pavļuts.

Valdība Saeimu aicina likumu pieņemt steidzamības kārtībā. Plānots, ka izlozes varētu sākties pēc aptuveni mēneša.

70 komentāri